Ukazały się nowe utwory Krawczyka. "Obudziłem się spocony"

13

Fani Krzysztofa Krawczyka otrzymali sympatyczną niespodziankę. W sieci pojawił się... nowy utwór nieżyjącego artysty. Muzykę do piosenki "Zapomniałem" napisał Tomasz Lubert, założyciel zespołu Virgin, a o słowa zadbał Janusz Kruciński. Dlaczego ten numer tak długo leżał "w szufladzie"?

Ukazały się nowe utwory Krawczyka. "Obudziłem się spocony"
Krzysztof Krawczyk (Licencjodawca, AKPA)

Do obiegu trafiła płyta "Po prostu Krawczyk. Antologia przebojów". Na tym krążku, oprócz dotychczas znanych piosenek, znajdują się także trzy premierowe - "Zapomniałem", "Pokochać świat" i "Cierpliwie żyj, aby żyć".

Ten pierwszy utwór dla Krzysztofa napisał Tomek Lubert. Miało to miejsce... dwanaście lat temu. O szczegółach Lubert opowiedział w rozmowie z dziennikiem "Super Express".

Do współpracy doszło kilkanaście lat temu z inicjatywy managera Krzysztofa Krawczyka - Andrzeja Kosmali. Ten projekt był dla mnie jak spełnienie marzeń, ponieważ zawsze ceniłem pana Krzysztofa jako artystę. Byłem szczęśliwy, że tak wielkiemu artyście podobają się moje kompozycje - powiedział.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Jechał wprost pod pociąg. Nagranie z kabiny maszynisty
Po krótkich rozmowach skomponowałem utwór, który pan Krzysztof znakomicie zaśpiewał. Cieszyłem się, że powstało prawdziwe arcydzieło. Nie wiem, dlaczego wówczas nie ukazał się na żadnej ścieżce, a ja sam w natłoku różnych spraw o nim zapomniałem. Utwór najwyraźniej zaginął gdzieś na lata, ale szczęśliwym trafem został odnaleziony i ma premierę właśnie teraz - dodał.

Menedżer Krzysztofa Krawczyka: Nie wiem, czy to był sen

Głos zabrał też Andrzej Kosmala, wieloletni menedżer Krzysztofa Krawczyka. Ujawnił, w jakich okolicznościach przypomniał sobie o utworze "Zapomniałem".

Nie wiem, czy to był sen, czy sen na jawie, ale po kilku nieprzespanych nocach spędzonych na przeszukiwaniach archiwalnych plików zobaczyłem Krzysztofa, który przypomniał mi, że nagraliśmy kiedyś piosenkę "Zapomniałem" Tomka Luberta. Obudziłem się spocony, pobiegłem do komputera i odnalazłem wspaniałe nagranie z 2011 roku, które nigdy dotąd się nie ukazało - dlaczego? Bóg jeden wie - podsumował.

Media, reklama, zakupy - Twoja opinia jest dla nas ważna. Wypełnij ankietę i wypowiedz się już dziś.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić