Waldemar Kozłowski| 
aktualizacja 

Uważajcie. W sieci ktoś podszywa się pod Wojciecha Manna

7

Wojciech Mann ma na Facebooku ponad 220 tys. fanów. Dla wielu Polaków jest autorytetem nie tylko w kwestiach muzycznych. Oszuści doskonale o tym wiedzą i próbują wykorzystać ufność ludzi, podszywając się pod znanego radiowca i wyłudzają od nich pieniądze.

Uważajcie. W sieci ktoś podszywa się pod Wojciecha Manna
Wojciech Mann pisze do fanów, by nie dali się nabrać na fałszywe profile z jego wizerunkiem (ONS)

Wojciech Mann ma Facebooku oficjalne konto obserwowane przez prawie ćwierć miliona ludzi. Ale w mediach społecznościowych można znaleźć inne profile, które nawiązują do osoby popularnego dziennikarza. Mann ostrzega przed nimi w najnowszym apelu.

Nigdy nie myślałem o jakichkolwiek akcjach, których celem byłoby naciąganie ludzi, bądź namawianie ich do działań, wymagających przepływu środków finansowych. Nie organizuję konkursów, loterii, wysyłki atrakcyjnych prezentów, ani też sam się ich nie domagam – napisał Mann na Facebooku.

Dziennikarz dalej ostrzega: "Nie dajcie się nabrać różnym cwaniaczkom i ignorujcie wszystkie prywatne profile na FB, podszywające się pod moją osobę".

"Odkrywamy karty". Juliusz Machulski: "jestem rozczarowany rządzącymi"

Oszustwo "na gwiazdę". W polskim internecie to nie nowość

W polskim show-biznesie często dochodzi do sytuacji, gdy znana twarz i nazwisko pojawia się w fałszywych reklamach i innych formach oszustwa. Przekonały się o tym takie gwiazdy jak Kuba Wojewódzki, Katarzyna Dowbor czy Martyna Wojciechowska.

Wojciech Mann na koniec swego apelu nie omieszkał wbić szpili władzy, którą regularnie krytykuje w swoich wypowiedziach. Tym razem zawarł oczywistą sugestię wymierzoną w prezydenta Andrzeja Dudę.

Jeżeli wpadnę na pomysł wyciągnięcia od Państwa pokaźnych sum, poinformuję o tym na oficjalnej konferencji prasowej w Belwederze – skwitował Mann.
Trwa ładowanie wpisu:facebook
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić