aktualizacja 

Wstyd. Tak Steven Seagal świętował 70. urodziny. Zobaczcie to zdjęcie

W niedzielę 10 kwietnia Steven Seagal świętował 70. rodziny. Na miejsce urodzin wybrał... Moskwę. W czasie kiedy Rosja atakuje Ukrainę, znany amerykański aktor bawił w stolicy agresywnego kraju, otoczony prokremlowskimi propagandystami.

Wstyd. Tak Steven Seagal świętował 70. urodziny. Zobaczcie to zdjęcie
Steven Seagal nie ukrywa swojej sympatii do Władimira Putina (Getty Images, Andreas Rentz)

Nie jest tajemnicą, że Steven Seagal ma bardzo dobre stosunki z Władimirem Putinem, którego uważa za "jednego z najwybitniejszych, jeśli nie najwybitniejszego światowego przywódcę".

Mocno popierał aneksję Krymu przez Rosję, w listopadzie 2016 r. otrzymał rosyjskie obywatelstwo. Podczas gdy większość zachodnich przyjaciół potępiła Putina za inwazję, ten jako jeden z nielicznych pozostał mu wierny.

Urodziny Seagal w Moskwie

Depardieu potępił wojnę

Jednym z pierwszych przyjaciół Putina, którzy potępili działania Rosji, był francuski aktor Gerard Depardieu. - Rosja i Ukraina zawsze były bratnimi krajami - powiedział w rozmowie z AFP Depardieu. - Jestem przeciwny tej bratobójczej wojnie. Mówię: "Zatrzymaj broń i negocjuj".

Dmitrij Pieskow, rzecznik Kremla, stwierdził, że Depardieu nie rozumie sytuacji z tego powodu, że nie jest całkowicie zanurzony w politycznej agendzie.

Przez wiele lat z Władimirem Putinem przyjaźnił się także Silvio Berlusconi. W sobotę polityk zdradził, że jest głęboko rozczarowany i zasmucony postępowaniem prezydenta Rosji. Berlusconi podkreślił również, że konieczne jest jak najszybsze "położenie kresu brutalności tej wojny", a także zawieszenie broni.

Zobacz także: Polska wydali rosyjskich dyplomatów? Wiceminister o ważnej kwestii
Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić