Żart, który zniszczył życie Eda Sheerana. Padł w kultowym serialu TV

79

Zanim zaczął zbijać miliony i tworzyć hity znane na całym świecie, nie miał łatwo. W najnowszym wywiadzie Ed Sheeran wspomina o żarcie, który zniszczył mu życie.

Żart, który zniszczył życie Eda Sheerana. Padł w kultowym serialu TV
Ed Sheeran. (YouTube)

Ed Sheeran to jeden z najpopularniejszych wokalistów młodego pokolenia. Choć dziś ma rzeszę fanek, zanim zdobył popularność, nie miał łatwego życia. Wszystko przez rudy kolor włosów. Nie od dziś wiadomo, że z niewyjaśnionych przyczyn ludzie lubią śmiać się z tych, którzy urodzili się właśnie z takim kolorem na głowie. Na antenie Slam Radia słynny muzyk opowiedział, kiedy stał się ofiarą nieprzyjemnych i wykluczających go żartów.

Posiadanie rudych włosów w Anglii zawsze było rzeczą, za którą ludzie cię szykanowali. Ale w Ameryce tego nie było. Ludzie nie wiedzieli czym jest "rudość" (w sensie zabawnym przyp. red.) - mówi w rozmowie ze Slam Radio Ed Sheeran.

Wszystko zmieniło się po wyemitowaniu odcinka słynnej kreskówki South Park. Odcinek zatytułowany "Ginger Kids" ("Rude dzieci) pochodzi z dziewiątego sezonu serialu. Bohater budzi się wtedy z rudym kolorem włosów i uważa, że jest to wynik jakiejś choroby. W innym miejscu odcinka posiadanie rudych włosów jest opisywane jako "przekleństwo". Zdaniem Eda Sheerana właśnie wtedy Amerykanie podłapali "żart o rudych".

Odcinek, który został napisany przez współtwórcę Treya Parkera, wywołał kontrowersje. Pojawiły się doniesienia, że w ten sposób podżegał do przemocy wobec osób o rudych włosach.

Zobacz także: Małgorzata Rozenek spędzi święta z byłym mężem?
Autor: MMC
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić