IMGW już wie. To wydarzy się w Polsce

6

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) podaje, że w najbliższych dniach w naszym kraju utrzymywać się będzie łagodna zima. Ma być pochmurno, a poza tym wystąpić mogą słabe opady, także marznące i powodujące gołoledź. Niewątpliwie trzeba na to uważać.

IMGW już wie. To wydarzy się w Polsce
Zdjęcie poglądowe (Pixabay)

W nocy z piątku (27 stycznia) na sobotę (28 stycznia) zachmurzenie ma być duże, z większymi przejaśnieniami, zwłaszcza na północy kraju. Miejscami mogą wystąpić słabe opady śniegu. Uważać trzeba na mgły i mgły marznące, które mogą ograniczać widzialność do 200 metrów.

Temperatura minimalna od –5°C do –1°C, chłodniej w dolinach karpackich – tam spadek temperatury lokalnie do –8°C, nad morzem około 0°C. Wiatr słaby, północno-wschodni i północny - informuje IMGW.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Polacy rzucili się do rezerwacji. Ekspert: to fenomen. "Rodzina może zaoszczędzić nawet 4 tys. zł"

W sobotę zachmurzenie będzie duże, z przejaśnieniami i rozpogodzeniami na północy kraju, a także w rejonach podgórskich i w górskich. "Okresami słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna od –3°C na Suwalszczyźnie do 3°C na północnym zachodzie i 4°C nad morzem, w dolinach górskich od –5°C do –2°C. Wiatr na ogół słaby, zmienny, na Podkarpaciu umiarkowany północno-wschodni" - zaznaczają eksperci.

W niedzielę zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady śniegu, nad morzem i na Pomorzu także deszczu ze śniegiem i przejściowo marznącego deszczu powodującego gołoledź. Temperatura od –2°C w Małopolsce i na Podkarpaciu do 3°C na Pomorzu Zachodnim i nad morzem, w dolinach górskich od –5°C do –2°C. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem silniejszy, w porywach do 65 km/h, południowo-zachodni - dodaje IMGW.

IMGW zapowiada. Taka pogoda po niedzieli

Pogodowi eksperci z IMGW przedstawili również pogodę na nowy tydzień. Przekazano, że w poniedziałek (30 stycznia) na ogół będzie pochmurno. Możliwe są przelotne opady śniegu, a nad morzem i na Pomorzu także deszczu ze śniegiem. Temperatura będzie oscylować w granicach 0 do 4 stopni Celsjusza. Wiatr umiarkowany i dość silny, nad morzem okresami silny - w porywach nawet do 80 km/h.

Od wtorku do czwartku zachmurzenie duże, okresami umiarkowane. Przelotne opady śniegu, na północy i zachodzie także deszczu ze śniegiem. Miejscami, zwłaszcza na południu kraju, opady śniegu mogą być okresami intensywne. W dzień maksymalnie od 0°C do 4°C, w dolinach górskich od –5°C do 0°C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, w porywach do 65 km/h, z kierunków zachodnich i północnych - prognozuje IMGW.
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić