Nadciąga huragan Lee. Lada moment uderzy w Polskę

23

Wrześniowa aura jest bardzo sprzyjająca. Niestety, na horyzoncie widać bardzo niekorzystną zmianę. Już w weekend wystąpić mają burze oraz deszcze. Te zjawiska atmosferyczne przynieść ma huragan Lee.

Nadciąga huragan Lee. Lada moment uderzy w Polskę
Nadciągają deszcze i burze (Ventusky)

Pogoda we wrześniu to niewątpliwie bardzo pozytywna niespodzianka. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) podawał, że trwający miesiąc najprawdopodobniej zostanie najcieplejszym wrześniem w historii pomiarów w Polsce.

Globalnie jeszcze nigdy anomalia średniej temperatury powietrza w odniesieniu do normy klimatologicznej nie była tak duża, jak we wrześniu 2023 - podali eksperci IMGW.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Najlepszy czas na wyjazd w góry. Wiadomo, kiedy ceny spadają

Niestety, najprawdopodobniej już wkrótce ciepła i słoneczna aura odsunie się w cień. Królować mają natomiast deszcze i burze. Zmiany nastąpią już w weekend.

Polska dostaje się pod wpływ rozległego układu niżowego znad północnego Atlantyku, rozwiniętego w wyniku połączenia się centrum niżu Jan i byłego cyklonu tropikalnego Lee - przekazała synoptyk tvnmeteo.pl Arleta Unton-Pyziołek.

Lee to najpotężniejszy huragan na Atlantyku w tym roku. Wiatr wiał z prędkością aż 260 km/h! Powodował zarówno ulewy, jak i powodzie. W Polsce aż tak wielkiej siły mieć na szczęście nie będzie, ale mimo to przyniesie ochłodzenie oraz załamanie aury.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

IMGW zapowiada. Taki będzie piątek

W weekend ma nastąpić załamanie pogody. A co nas czeka w piątek (22 września)?

W dzień na wschodzie i w centrum początkowo pogodnie, po południu możliwy słaby deszcz. Poza tym zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami opady deszczu i burze. Temp. maks. od 18°C na północnym zachodzie i w dolinach górskich do 28°C na wschodzie. W burzach porywy do 60 km/h - podaje IMGW.
Początkowo w Polsce dominować będzie obojętna biotropia pogody, która wraz z nasuwaniem się od zach. chłodnego frontu atmosferycznego, będzie stopniowo pogarszać się do niekorzystnej. Wieczorem w całym kraju warunki biometeo będą niekorzystne - przekazano.
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić