Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MDO
|

Padł rekord! Najniższą temp. tej zimy odnotowano na Podlasiu

6
Podziel się

Suwałki to jedno z najzimniejszych miejsc w Polsce. W ostatnich dniach notowane są tam szalenie niskie temperatury. W nocy z soboty na niedzielę słupki na termometrach spadły do -32 stopni Celsjusza!

Padł rekord! Najniższą temp. tej zimy odnotowano na Podlasiu
Mroźno i zimno w całej Polsce (Pixabay)
bETjTJLV

Zima w natarciu. Szczególnie zimno jest ostatnio w województwie podlaskim.

Na największy mróz narzekają mieszkańcy Suwałk. Tam padł absolutny rekord. W nocy z soboty na niedzielę przy gruncie zanotowano -32 stopnie Celsjusza.

bETjTJLX

Zimne są również poranki - w okolicach Białegostoku temperatura oscylowała ostatnio w granicach -20 stopni Celsjusza. W dzień niewiele cieplej - od -15 do -12 stopni Celsjusza.

Zima rozgościła się w Polsce

Biało i mroźno jest praktycznie w całej Polsce. Wiele osób tęskniło za taką aurą. Śniegu z pewnością najmocniej wyczekiwały dzieci, które mogą choć trochę oderwać się od codzienności i poszaleć na sankach czy podczas śnieżnych bitew. To całkiem niezła forma odpoczynku od pandemii koronawirusa, która mocno ograniczyła sektor rozrywkowy.

bETjTJMd

Przypomnijmy, że pozamykane są m.in. sale zabaw i kina. Od poniedziałku do szkół wrócili uczniowie klas 1-3. Starsi natomiast wciąż są skazani na siedzenie w domach i uczenie się poprzez różne programy, co ogranicza kontakty społeczne.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bETjTJMy
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(6)
Endi
11 miesięcy temu
Tez pamiętam takie zimy sprawdziły się prognozy pełne dziesięciolecie jest zimniejsze
Slav
11 miesięcy temu
Suwałki to nie Podlasie
Wojtass33
11 miesięcy temu
Głupoty piszecie
bETjTJMz
Niko197
11 miesięcy temu
W łódzkim koło Skierniewic -24 stopni o godzinie 5.30 dzisiaj
Ochroniarz
11 miesięcy temu
Ciśniesz jak pobit vipy łażą już od 6. Jak Ciebie nie było na świecie albo cię mama w wuzeczku. . Woziła. To ja z kolegami strzegliśmy granicę Polso -Litewską. W Wirzajnach w 1996 w Styczniu. Było -40 i wszyscy żyjemy.
no tak
11 miesięcy temu
Pamiętam, jak wychodząc do szkoły (3 km przez pola po zamarzniętym śniegu) moja Mama mówiła - ubierz się ciepło bo -27. A było to 40 lat temu. W ferie na łyżwach jechałem do miasteczka, 8 km, po lodzie który powstał z ubitego śniegu na szosie. To były czasy. Hokej na zamarzniętym stawie rybnym. Na wiosnę, rozlewisko z roztopów ciągnęło się po horyzont jak wielkie jezioro. Kolega miał wielką drewnianą balię która była świetnym statkiem. Piraci z Karaibów to betka przy tym jakie zabawy odchodziły z kumplami. Było na prawdę super. Nikt nie narzekał że nie może jechać w góry do hotelu.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić