aktualizacja 

Padł rekord! Najniższą temp. tej zimy odnotowano na Podlasiu

16

Suwałki to jedno z najzimniejszych miejsc w Polsce. W ostatnich dniach notowane są tam szalenie niskie temperatury. W nocy z soboty na niedzielę słupki na termometrach spadły do -32 stopni Celsjusza!

Padł rekord! Najniższą temp. tej zimy odnotowano na Podlasiu
Mroźno i zimno w całej Polsce (Pixabay)

Zima w natarciu. Szczególnie zimno jest ostatnio w województwie podlaskim.

Na największy mróz narzekają mieszkańcy Suwałk. Tam padł absolutny rekord. W nocy z soboty na niedzielę przy gruncie zanotowano -32 stopnie Celsjusza.

Zimne są również poranki - w okolicach Białegostoku temperatura oscylowała ostatnio w granicach -20 stopni Celsjusza. W dzień niewiele cieplej - od -15 do -12 stopni Celsjusza.

Zima rozgościła się w Polsce

Biało i mroźno jest praktycznie w całej Polsce. Wiele osób tęskniło za taką aurą. Śniegu z pewnością najmocniej wyczekiwały dzieci, które mogą choć trochę oderwać się od codzienności i poszaleć na sankach czy podczas śnieżnych bitew. To całkiem niezła forma odpoczynku od pandemii koronawirusa, która mocno ograniczyła sektor rozrywkowy.

Przypomnijmy, że pozamykane są m.in. sale zabaw i kina. Od poniedziałku do szkół wrócili uczniowie klas 1-3. Starsi natomiast wciąż są skazani na siedzenie w domach i uczenie się poprzez różne programy, co ogranicza kontakty społeczne.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić