aktualizacja 

To nas czeka we Wszystkich Świętych. Lepiej się przygouj

59

Wielkimi krokami zbliża się Dzień Wszystkich Świętych. To moment, kiedy niemal każdy z nas wybiera się na cmentarz w celu odwiedzenia grobów bliskich osób. Co roku zastanawiamy się, jak ubrać się w tym uroczystym dniu. Jaka będzie pogoda na 1 listopada 2022? Jak się ubrać?

To nas czeka we Wszystkich Świętych. Lepiej się przygouj
W Dzień Wszystkich Świętych i Dzień Zadusznych, będzie ciepło, jednak nie aż tak, jak było rok temu. (PAP, Valdemar Doveiko)

Pogoda na 1 listopada 2022. Co mówią prognozy?

Zgodnie z analizami prognozy pogody przeprowadzonymi przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, w Dzień Wszystkich Świętych i Dzień Zadusznych, będzie ciepło, jednak nie aż tak, jak było rok temu. Przypomnijmy, że w zeszłym roku w listopadzie temperatury na termometrach sięgały nawet 15 stopni. 

Jak się ubrać na 1 listopada 2022?

W tym roku temperatura na 1 listopada może maksymalnie wynieść około 10-11 stopni. Minimalna temperatura może zaś spaść do około 2-3 stopni. Warto więc na Wszystkich Świętych ubrać się nieco cieplej. W tym roku bez obaw można założyć futra, kozaki oraz kożuchy. Ze względu na to, że temperatura nie spadnie jednak poniżej 0 stopni, śmiało można także założyć przejściową kurtkę i pełne buty. Na Wszystkich Świętych w 2022 roku niepotrzebne będą natomiast ciepłe czapki, grube szaliki ani rękawiczki.

Synoptycy przewidują jednak, że na 1 listopada 2022 roku może spaść deszcz, dlatego dobrze, żeby wybrana przez nas kurtka, była przeciwdeszczowa. W górach z kolei przewidywane są opady śniegu. Nie należy także zapomnieć o parasolu, który dodatkowo uchroni nas przed opadami atmosferycznymi. Jeżeli na Wszystkich Świętach wybierasz się w dalszą podróż i możliwe, że będziesz odwiedzał cmentarz wieczorem, ubierz się na cebulkę. W nocy z pewnością temperatura powietrza będzie niższa niż w ciągu dnia. 

Oczywiście należy pamiętać o tym, by strój na Wszystkich Świętych 2022 był skromny i stonowany, dostosowany do powagi sytuacji. Warto postawić na odcienie beżu, czerni oraz brązu. 

Pogoda na listopad 2022. Co nas zaskoczy?

Wstępne analizy prognozy pogody pokazują, że w listopadzie 2022 roku będą zarówno ciepłe dni, jak i przymrozki oraz mrozy. Meteorolodzy przewidują jednak, że listopad będzie raczej standardowym miesiącem. Pogoda nie powinna więc nas zaskoczyć. 

Zobacz także: Tajemniczy cmentarz zu Dohna. Niezwykłe, co można na nim znaleźć
Autor: WEG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić