Taki będzie koniec kwietnia. Ekspertka IMGW mówi wprost

3

W ostatnich dniach pogoda zdecydowanie nie rozpieszcza. - Będzie padać i zrobi się dość chłodno - tak o aurze na najbliższe dni mówi w rozmowie z "Super Expressem" Grażyna Dąbrowska, synoptyk IMGW. Zaznacza też, że na razie nie widać szans na powrót temperatur powyżej 20 st. C. A co będzie później?

Taki będzie koniec kwietnia. Ekspertka IMGW mówi wprost
Pod koniec kwietnia ma się zrobić cieplej (Ventusky)

Choć kalendarzowa wiosna się rozkręca, to za oknem mamy... zimę. Temperatura radykalnie spadła, co sprawiło, że trzeba było sięgnąć po ciepłe kurtki i buty. Na ten moment ciepłe i pogodne dni są tylko ciepłym wspomnieniem.

Niestety, prognozy na najbliższe dni nie napawają optymizmem. Ma padać, a poza tym zrobi się jeszcze chłodniej.

Na razie nie widać powrotu do temperatur powyżej 20 stopni Celsjusza - przekazała w rozmowie z "Super Expressem" Grażyna Dąbrowska z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW).

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Syn Justyny Steczkowskiej debiutuje na salonach! Mówi o show biznesie i swoich planach na przyszłość

Zwróciła jednocześnie uwagę na to, że po weekendzie nie nastąpi zmiana pogody. Znów będzie chłodno, przynajmniej do połowy przyszłego tygodnia.

Nadal będą występować przymrozki oraz opady deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu, szczególnie na północy. Przymrozki możliwe jeszcze w nocy z wtorku na środę (23/24 kwietnia) - oznajmiła Dąbrowska.

Zapowiedziała też, że pogoda będzie dynamiczna. To dlatego, że cały czas napływa do nas zimne powietrze.

Kiedy powrót wiosny?

Przełomowym momentem powinien być przyszły czwartek (25 kwietnia).

Jeśli nasze prognozy się sprawdzą, troszeczkę cieplej powinno zrobić się w czwartek (25 kwietnia), ale wciąż będzie deszczowo - dodała Dąbrowska.

Są sygnały wskazujące na to, że ciepły będzie ostatni weekend kwietnia. Czy te zapowiedzi się sprawdzą? Czas wszystko zweryfikuje.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić