aktualizacja 

To czeka Polaków w poniedziałek. Kapitalne wieści

2

Poniedziałek wcale nie musi być złym dniem. Pojawiły się optymistyczne wieści dla wszystkich meteopatów. 27 lutego - jak podaje IMGW - nastąpi wyraźna poprawa warunków biometeorologicznych.

To czeka Polaków w poniedziałek. Kapitalne wieści
Zdjęcie poglądowe (IMGW, Pixabay)

Na takie wieści z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej czekali wszyscy wrażliwi na pogodę. "W Polsce nastąpi wyraźna poprawa warunków biometeorologicznych. Na przeważającym obszarze kraju kształtowana przez klin wyżu sucha i słoneczna pogoda przez większość dnia korzystnie wpływać będzie na organizm człowieka" - przekazał IMGW.

Nad Polskę z północy nadal napływać będzie powietrze pochodzenia arktycznego, jednak środowisko termiczne stanie się łagodniejsze niż w poprzednim dniu, co będzie uwarunkowane głównie zmniejszeniem się prędkości i porywistości wiatru. Nie prognozuje się już występowania bardzo silnego obciążenia organizmu człowieka zimnem, jednak silny stres zimna nadal zaznaczać się będzie rano na przeważającym obszarze kraju - dodano.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Statystyki są bezlitosne dla TVP. W studiu wybuchła kłótnia

W godzinach okołopołudniowych, przede wszystkim na północy kraju, przy dużym usłonecznieniu, obciążenie zimnem osłabnie nawet do małego. Pojawi się też odczucie komfortu termicznego (jak na tę porę roku).

Przy słabym wietrze temperatura odczuwalna nie będzie istotnie różnić się od temperatury powietrza, jednak na obszarach rozpogodzeń (szczególnie na północy) duży dopływ światła słonecznego sprzyjać będzie zwiększonej percepcji ciepła, środowisko termiczne może wydawać się cieplejsze niż w rzeczywistości, zwłaszcza w godzinach porannych - informują eksperci.

Taki będzie poniedziałek. Prognoza z IMGW

Przewidywaniami dotyczącymi pogody podzielił się Michał Ogrodnik z IMGW. Co nas czeka w poniedziałek (27 lutego)?

Zachmurzenie będzie umiarkowane, okresami duże. Najwięcej słońca spodziewamy się w zachodniej połowie kraju, a najwięcej chmur w centrum oraz na wschodzie. Miejscami będzie padał śnieg, jednak będą opady to bardzo słabe, wprost symboliczne. Jedynie w wyższych partiach Karpat może spaść około 3-4 cm śniegu. Temperatura maksymalna od minus 2 stopni Celsjusza na wschodzie, około 1–2 w centrum, do 3-4 stopni na zachodzie. W górach chłodniej: na Podhalu minus 4, w Kotlinach Sudeckich minus 1. Wiatr będzie słaby, północno-wschodni i północny - przekazał za pośrednictwem PAP.
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić