aktualizacja 

To się wydarzy w Polsce. Szykujcie się na armagedon

12

W ostatnich dniach pogoda była naprawdę sprzyjająca. Niestety, wiele wskazuje na to, że już wkrótce aura ulegnie znacznemu pogorszeniu. Wszystko za sprawą aktywnego i bardzo niebezpiecznego niżu atlantyckiego.

To się wydarzy w Polsce. Szykujcie się na armagedon
Pogoda da nam w kość (Ventusky)

Załamanie pogody w naszym regionie będzie naprawdę silne. W nocy z wtorku (3 października) na środę (4 października) możliwe są nawałnice o niszczącej sile, na co uwagę zwraca serwis fanipogody.pl.

Załamanie pogody w regionie i Polsce to przede wszystkim wichura w regionach północnych kraju. Jednak noc z wtorku na środę może przynieść jeszcze inne zagrożenie. Będą to burze, które lokalnie przybiorą postać nawałnic. Z opisywanym niżem związany jest chłodny front atmosferyczny. I to właśnie na froncie spodziewamy się rozwoju najgwałtowniejszych zjawisk burzowych - czytamy w prognozie wspomnianego portalu.

W północnej połowie kraju szkody wyrządzać może bardzo silny wiatr. "Mocno wiać zacznie już we wtorek w godzinach wczesnopopołudniowych. Pierwszy silniejszy wiatr pojawi się na terenach nadmorskich, ale i na zachodzie Polski" - zapowiada serwis fanipogody.pl.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Nie chcą ich w TVP? Polityk mówi o "czarnej liście"

W nocy z wtorku na środę wichura będzie szaleć w centrum i na wschodzie. Porywy wiatru poza burzami przekraczać mają 80 km/h. W trakcie burz wiatr może być niszczący - wyniesie nawet ponad 100 km/h.

W środę będzie już nieco spokojniej. Od wichur za długo nie odpoczniemy - powrócą one bowiem już w czwartek (5 października). Na północy wiać może z prędkością na poziomie ponad 70-80 km/h. W piątek załamanie pogody powinno powoli odpuszczać.

Uwaga na wiatr o niszczącej sile!

Najsilniejszych i najgroźniejszych zjawisk możemy się spodziewać we wtorek (3 października) w zachodnich regionach Polski.

Załamanie pogody, jakie dotrze do nas w godzinach wieczornych nieść może porywy wiatru przekraczające 100 km/h. To jest już wiatr o niszczącej sile. Ponieważ warunki będą korzystne do rozwoju nawet superkomórek burzowych, bardzo prawdopodobny jest opad gradu nawet do 3 cm średnicy - zapowiada Michał Kołodziejczyk z fanipogody.pl.
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić