aktualizacja 

To stanie się w środę. IMGW już wie

11

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) przedstawił prognozę pogody na najbliższe dni. Z zapowiedzi ekspertów wynika, że środa (7 czerwca) ma przynieść zmianę aury. Niestety, wszystko wskazuje na to, że w tym tygodniu może być deszczowo.

To stanie się w środę. IMGW już wie
Zdjęcie poglądowe (Getty Images, Sean Gladwell)

Początek tygodnia będzie całkiem niezły, jeśli chodzi o pogodę. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) podał na swojej stronie internetowej, że w poniedziałek (5 czerwca) i wtorek (6 czerwca) na północy pojawi się dużo słońca.

Na południu natomiast okresami ma być pochmurno. Możliwy jest słaby, przelotny deszcz.

Temperatura maksymalna od 20°C do 23°C, na zachodzie do 25°C. Chłodniej na wschodnim wybrzeżu – 15-18°C. Wiatr nadal słaby i umiarkowany, z kierunków północnych i wschodnich - zapowiada IMGW.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Komorowska wróci do polityki? "Nigdy nie należy mówić nigdy"

Kluczowa może być natomiast środa (7 czerwca). "Środa najprawdopodobniej przyniesie zmianę pogody. Dostaniemy się w zasięg niżu, zachmurzenie wzrośnie do dużego i na południu wystąpią opady deszczu. Nadal będzie ciepło – zwykle od 21°C do 25°C. Wiatr z kierunków wschodnich" - podkreśla IMGW.

Pogoda na Boże Ciało. "Możliwe opady deszczu"

Niepokojąco brzmią doniesienia pogodowe w kontekście czwartku (8 czerwca). Pogodnie ma być tylko na północy. Na pozostałych obszarach możliwe są opady deszczu.

To niezbyt dobre wieści dla tych, którzy zamierzają uczestniczyć w tradycyjnych procesjach organizowanych z okazji Bożego Ciała. Możliwe, że będzie trzeba użyć parasolek.

W czwartek pogodnie powinno być na północy, na pozostałym obszarze możliwe opady deszczu – na południu o charakterze jednostajnym. Temperatura maksymalna od 21°C do 25°C, na południu w strefie opadów od 18°C do 20°C. Wiatr wciąż z kierunków wschodnich i północnych - czytamy w prognozie przygotowanej przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić