W środę się zacznie. Polacy z tych regionów muszą to przeczytać

18

Choć zima tak naprawdę jeszcze nie zaczęła, to niektórzy już myślą o tym, kiedy się zakończy. Swoimi spostrzeżeniami podzielili się przedstawiciele Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW). Są dobre wieści dla tych, którzy nie lubią najzimniejszej pory roku.

W środę się zacznie. Polacy z tych regionów muszą to przeczytać
Zdjęcie poglądowe (Getty Images, STR)

Ostatnio zima zawitała do naszego kraju. W różnych regionach Polski zrobiło się bardzo biało. Śnieg spadł choćby w centrum i na wschodzie.

W nocy z 23 na 24 listopada prawdziwy atak zimy mieliśmy na wschodzie Polski. Właśnie tam o godzinie 7:00 zanotowano przyrost pokrywy śnieżnej aż o dziewięć centymetrów!

W piątek śniegu było już mniej. - Mamy teraz taki okres, że będzie trochę na plusie. Śnieg, który spadnie, będzie się topić, a następnie przymarzać powodując oblodzenia. Może się również pojawić marznący deszcz i mgły - zapowiedział synoptyk IMGW Grzegorz Walijewski, cytowany przez "Super Express".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Koszmarna sytuacja w Polsce. "Jesteśmy rurą wydechową Europy"

Koniec zimy! W tych regionach śnieg zniknie

Weekend przyniesie wyższe temperatury, szczególnie na krańcach zachodnich. Właśnie tam termometry pokażą nawet 8-9 stopni Celsjusza. - Na większości obszaru Polski cieplej zacznie się robić od środy. Na wysokie temperatury nie można oczywiście liczyć, ale przynajmniej nie będzie mrozu w nocy - dodał Walijewski.

Czyli w centrum i na wschodzie skończy się zima - podsumował przedstawiciel IMGW.

Niestety, w weekend pogoda nie będzie sprzyjająca w kontekście samopoczucia. Ostrzegli przed tym specjaliści z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Pochmurna i wilgotna pogoda z opadami atmosferycznymi będzie niekorzystnie oddziaływać na organizm człowieka. Przejściowe osłabnięcie na ogół niekorzystnych warunków biometeorologicznych do obojętnych jest możliwe jedynie w czasie większych przejaśnień - pisali na Twitterze.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Oczywiście na razie zima nie skończy się na dobre. Należy się bowiem spodziewać, że w grudniu wystąpią kolejne białe dni.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić