Załamanie pogody! Alerty prawie dla całej Polski

9

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia dla wielu regionów Polski. Eksperci donoszą, że wystąpią intensywne opady śniegu. Wszystko wskazuje na to, że w ten weekend białego puchu absolutnie nie zabraknie!

Załamanie pogody! Alerty prawie dla całej Polski
IMGW ostrzega ws. pogody (IMGW)

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) regularnie wydaje ostrzeżenia. Tym razem są to alerty przed intensywnymi opadami śniegu. Zapowiedziano opad na poziomie od 10 do 15 centymetrów. W górach białego puchu będzie jeszcze więcej!

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Odwet na mediach za Macierewicza? "Może być spokojny"

Do tego dochodzi porywisty wiatr. W porywach może osiągnąć on nawet 60 km/h. Niewykluczone są więc zawieje śnieżne.

Prognozowane są opady śniegu powodujące przyrost pokrywy śnieżnej o 10 cm do 15 cm. Prognozuje się także porywy wiatru do 60 km/h, które będą powodować zawieje śnieżne - donosi IMGW na Twitterze.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Przedstawiciele IMGW wydali ostrzeżenia dla prawie całej Polski. Uważać powinni mieszkańcy centrum, południa i wschodu, z wyłączeniem krańców północno-wschodnich.

Pojawiły się też alerty przed marznącymi opadami. Muszą na nie uważać szczególnie ci, którzy przebywają na wschodzie kraju.

Drogi i chodniki mogą być bardzo śliskie. Wybierając się w podróż samochodem, dostosujcie prędkość do warunków atmosferycznych - alarmuje Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

IMGW ostrzega. "Od godzin porannych..."

Pojawiło się też ostrzeżenie dla Pomorza. W tym przypadku chodzi o silny wiatr.

Od godzin porannych prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości do 50 km/h, w porywach do 80 km/h, z północy i północnego wschodu - przekazało IMGW.

A ile stopni pokażą termometry w sobotę (21 stycznia)? "W dzień opady śniegu, na wschodzie i północy deszcz ze śniegiem i deszcz, lokalnie marznący. Od Mazur po Dolny Śląsk przyrost pokrywy śnieżnej o 10cm do 15cm. Temperatura maksymalna od -2°C na południu do 4°C na północnym zachodzie. Wiatr w porywach do 60 km/h, nad morzem do 80 km/h, będzie powodował zawieje śnieżne" - przekazali przedstawiciele IMGW.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić