Załamanie pogody. Polacy, szykujcie się!

9

Ciepłe i słoneczne dni przechodzą do historii. Pogodowi eksperci nie mają wątpliwości - donoszą o załamaniu aury w naszym kraju. Co konkretnie się wydarzy w najbliższych godzinach? Wyjaśniamy.

Załamanie pogody. Polacy, szykujcie się!
Nadciąga załamanie pogody (Pexels)

O załamaniu aury pisze między innymi serwis fanipogody.pl. Przekazano, że we wtorek (19 września) Polska znajdować się będzie w zasięgu aktywniejszej zatoki niżowej. Poza tym oddziaływać będzie chłodny front atmosferyczny, przemieszczający się z zachodu na wschód kraju.

Z bieżących zobrazowań radarowych wynika, że opady atmosferyczne o największym natężeniu występują na południu i centrum naszego kraju. W kolejnych godzinach prognozowane są nad krajem słabe, umiarkowane, chwilami i miejscami intensywne opady deszczu. - podaje portal fanipogody.pl.

- Jednak z biegiem godzin od dzielnic zachodnich, z powodu zmniejszania się zawartości wilgoci w masie polarno-morskiej odbudowującej się cyrkulacji zachodniej atmosfery, będzie występować coraz więcej rozpogodzeń do zachmurzenia umiarkowanego oraz małego, z jednoczesnym zanikaniem opadów atmosferycznych - czytamy na portalu fanipogody.pl.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Błaszczak ujawnił dawne plany. Generał wskazuje zagrożenie

We wtorek pogoda ma być niżowa. Dominować będzie zachmurzenie umiarkowane i duże. Zapowiadane są przelotne opady deszczu. We wschodniej połowie kraju wystąpić mogą również burze.

Możliwa wysokość opadów od 10 mm do 20 mm, gdzieniegdzie na południowym wschodzie w czasie burz do 25 mm. W najcieplejszym momencie dnia od 19°C nad morzem, w rejonach podgórskich, gdzieniegdzie na Lubelszczyźnie do 25°C na Podlasiu - czytamy w materiale wspomnianego serwisu.

Temperatura gwałtownie spadnie. Tylko 8 stopni Celsjusza!

W nocy z wtorku na środę (20 września) zachmurzenie ma być małe i umiarkowane. Zanikające opady prognozowane są jedynie na wschodzie i nad morzem.

Gdzieniegdzie nad ranem lokalnie utworzą się krótkotrwałe mgły radiacyjne ograniczające widzialność do 200 metrów. W najchłodniejszej części nocy od zaledwie 8°C w rejonach podgórskich Sudetów i miejscami na Mazowszu, około 11°C w centrum, do 16°C na zachodnim wybrzeżu - podsumowują eksperci z fanipogody.pl.
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić