Zamknęli granicę z Rosją. Powodem nie jest wojna

Gruzja tymczasowo zamknęła granicę z Rosją. Powodem decyzji nie są jednak działania militarne prowadzone przez armię Putina w Ukrainie. Północną Gruzję nawiedziły ulewne deszcze, przez które podróże górskimi drogami wiążą się z dużym niebezpieczeństwem. Z powodziami w ostatnim tygodniu czerwca zmaga się również Turcja.

Zamknęli granicę z Rosją. Powodem nie jest wojna
Zamknęli granicę z Rosją. Powodem nie jest wojna (Google Maps)

Wojna w Ukrainie sprawiła, że wiele państw zdecydowało się na niemal całkowite odcięcie od Federacji Rosyjskiej. Armia Władimira Putina od przeszło czterech miesięcy nieprzerwanie atakuje broniących niepodległości sąsiadów. Choć Gruzja po wybuchu wojny nie zamknęła granicy z Rosją, teraz plany wielu podróżnym oraz dostawcom pokrzyżowała pogoda.

Gruzja zamyka granicę z Rosją. Powodem załamanie pogody

Na trasie prowadzącej ze stolicy Gruzji do Władykaukazu w Rosji ryzyko poważnych wypadków stwarzają osuwające się kamienne skarpy. Kręte drogi są częściowo pozalewane. Intensywne opady deszczu sprawiły, że w regionie zrobiło się bardzo niebezpiecznie. Z terytorium Gruzji do Rosji można więc wjechać tylko przez przejścia graniczne zlokalizowane na terenach kontrolowanych przez władze nieuznawanych republik: Osetii Południowej i Abchazji.

Trwa ładowanie wpisu:telegram

Powodzie w Turcji. Sytuacja jest koszmarna

W tym samym czasie pogoda daje się we znaki również na wybrzeżu Morza Czarnego na północy Turcji. Przed powodziami musiały uciekać tysiące mieszkańców. Zalane są domy oraz ulice. Osuwiska zniszczyły wiele dróg w regionie. Żywioł spowodował także zawalenie się mostów. Jedno z najbardziej wstrząsających nagrań z tureckich powodzi załączamy poniżej.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Najpoważniej zagrożone powodziami są tureckie prowincje Düzce, Zonguldak, Bartın, Karabük, Kastamonu oraz Sinop. Niestety, prognozy nie zapowiadają szybkiej poprawy aury. Pogoda może jeszcze się pogorszyć. Tureckie służby wydały ostrzeżenia pogodowe najwyższego stopnia dla północy kraju.

Zobacz także: Tanie wycieczki na wakacje 2022. Ekspertka zdradza najlepsze daty
Autor: PTA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić