Klaudia Stabach
Klaudia Stabach| 

Bestialskie zabójstwo psa. Burmistrz wyznaczył nagrodę za wskazanie sprawcy

31

Na łące w Aleksandrowie Łódzkim spacerowicz znalazł martwą suczkę z zaciśniętym na szyi sznurem. Zwłoki psa prawdopodobnie leżały tam od 22 grudnia. Władze miasta są oburzone. Wyznaczono dwa tysiące złotych nagrody za wskazanie sprawcy.

Martwy pies leżał kilkanaście dni na łące
Martwy pies leżał kilkanaście dni na łące (Facebook/ sos zwierz)

Zwierzę znalazł we wtorek, w pobliżu ulicy Wiatracznej, jeden z mieszkańców Aleksandrowa. To on powiadomił policję. Po przeprowadzeniu oględzin szczątków okazało się, że pies był w złym stanie jeszcze przed śmiercią. "Prokurator zlecił specjalistycznej placówce weterynaryjnej przeprowadzenie sekcji. Pozwoli ona na określenie przyczyny śmierci, ogólnej kondycji zdrowotnej zwierzęcia oraz kiedy mogło dojść do jego zabicia" - powiedział Krzysztof Kopania z łódzkiej prokuratury.

Policja wstępnie ustaliła, że zwierzę leżało na łące od 22 grudnia. Kobieta mieszkająca w pobliżu zeznała, że tego dnia dostrzegła leżącego psa, ale nie podeszła bliżej, więc nie wiedziała, że jest martwy.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Policja prosi o pomoc w ustaleniu tożsamości oprawcy. Wszystkie osoby, które mogą pomóc, proszone są o kontakt z Monitoringiem Miejskim: tel.: (42) 712-22-90, tel.: (42) 270-03-12 lub Policją w Aleksandrowie Łódzkim: (42) 613-75-60. Pies jest średniej wielkości mieszańcem maści czarno-biało-brązowej.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić