Natalia Bogucka| 

Potężny cyklon w Afryce Południowej. Co najmniej 761 ofiar śmiertelnych

11

Drastycznie wzrósł bilans ofiar ogromnego cyklonu Idai, który przeszedł przez południową Afrykę. Łączna liczba zabitych z Mozambiku, Zimbabwe i Malawi wynosi 761 osób.

Potężny cyklon w Afryce Południowej. Co najmniej 761 ofiar śmiertelnych
(East News, Yasuyoshi Chiba)

Największe szkody cyklon wyrządził w Mozambiku. Liczba ofiar śmiertelnych wyniosła 446 osób. 531 tys. mieszkańców zostało dotkniętych żywiołem - poinfomował w niedzielę Celso Ismael Correia, minister ds. gruntów, ochrony środowiska i rozwoju okręgów wiejskich Mozambiku.

Kataklizm dotknął również Zimbabwe i Malawi. Zginęło tam odpowiednio 259 osób i 59 osób. W Malawi miała miejsce potężna powódź. Jak podaje ONZ, liczba ofiar może jeszcze wzrosnąć. Władze będą w stanie określić ostateczną liczbę ofiar dopiero po ustąpieniu wód powodziowych.

Cyklon Idai przeszedł przez południową Afrykę w miniony weekend. Według ONZ, żywiołem zostało dotkniętych 2,6 mln osób. Mnóstwo budynków i dróg zostało zniszczonych. W wielu regionach nie ma prądu i bieżącej wody.

Wichura zerwała też mosty i linie energetyczne. W wielu regionach nie ma prądu i bieżącej wody. Część mieszkańców musiała szukać schronienia w górach. Ich domy zostały zniszczone przez lawiny błotne i skalne oraz powodzie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Zobacz także: Po przejściu cyklonu
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić