BOB| 

14-latek nagle osunął się na liny. Tragedia w ringu

Timofiej Sardin mocno oberwał od rywala, zanim sędzia przerwał walkę. Po chwili nieprzytomny osunął się na ring. Młody sportowiec zginął, a oburzenie wywołał fakt, że ratownicy napotkali problemy w drodze do hali.

14-latek nagle osunął się na liny. Tragedia w ringu
Na zdjęciu: Timofiej Sardin (YouTube)

Do tragedii doszło w obwodzie swierdłowskim w Rosji, niedaleko granicy z Kazachstanem. Tam odbył się juniorski turniej pięściarski. Jednym z jego uczestników był Timofiej Sardin. 14-latek zmarł, o czym zrobiło się głośno w światowych mediach.

Młody pięściarz podczas pojedynku otrzymał mnóstwo ciosów. Rywal okładał go jak worek treningowy. W końcu do akcji wkroczył sędzia, który przerwał walkę i ogłosił porażkę Sardina. Przeciwnik zaczął świętować, a w tym czasie Timofiej zaczął tracić przytomność.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: #dziejesiewsporcie: "My name is Marianna". Żona polityka PiS zrobiła show

14-latek po chwili osunął się na ringu. Świadkowie rzucili się do pomocy, a także wezwano pogotowie. Niestety, ratownicy medyczni napotkali problemy w drodze do hali. Pobliski szlaban był zamknięty i stracono cenne sekundy, zanim uporano się z przeszkodą.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Трагедия на боксерском ринге. Момент гибели 14-летнего подростка попал на видео

Nastolatek ostatecznie został zabrany do szpitala. Niestety, zmarł w karetce. Rosyjski portal Sport Express informuje, że wstępnie stwierdzono uraz czaszkowo-mózgowy, który doprowadził do uszkodzenia błony śluzowej mózgu i tkanek miękkich czaszki.

Sprawą zajęły się organy ścigania. W wielkich tarapatach znaleźli się organizatorzy turnieju, którym może zostać postawiony zarzut spowodowania śmierci przez zaniedbanie. Za to w Rosji grozi do dwóch lat więzienia.

W hali był tylko jeden lekarz i nikt nie pomyślał, aby na miejscu czekała karetka. Pierwszej pomocy udzielił wspomniany lekarz, który wykonał masaż serca i sztuczne oddychanie. Świadkowie początkowo myśleli, że 14-latek doznał urazu organów wewnętrznych, bo przyjął wiele ciosów w okolice wątroby.

Timofiej Sardin był zdolnym pięściarzem. W ubiegłym roku zdobył mistrzostwo obwodu swierdłowskiego. W żałobie są rodzice i dwie siostry. Rosyjska Federacja Boksu zapewniła, że bliscy pięściarza otrzymają pełne wsparcie, w tym także finansowe.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić