aktualizacja

25 sekund czystej magii! Będziesz oglądać kilka razy

21

Ta akcja przejdzie do historii tenisa stołowego! Internet obiegło nagranie, na którym widać, jak francuscy zawodnicy Felix Lebrun i Simon Gauzy rozgrywali niesamowitą i pełną zwrotów akcji wymianę. To po prostu trzeba zobaczyć!

Magiczna wymiana między Felixem Lebrunem i Simonem Gauzy? (Licencjodawca, Twitter Eurosport pl)

Od 29. października do 5. listopada trwa turniej tenisa stołowego WTT Champions Frankfurt 2023. W pierwszej rundzie zmierzyli się ze sobą zawodnicy reprezentujący Francję - 17-letni Felix Lebrun i 29-letni Simon Gauzy.

Mecz dostarczył kibicom ogromnych emocji, a do najbardziej zaciętej akcji doszło pod koniec drugiego seta. Przy stanie 10:7 dla Lebruna serwował Gauzy. I wtedy się zaczęło.

Po kilku uderzeniach Lebrun przejął inicjatywę i przystąpił do zdecydowanego ataku. Gauzy został zepchnięty do głębokiej defensywy i ustawił się w odległości kilku metrów od stołu. Lebrun wielokrotnie ponawiał potężne uderzenia, jednak Gauzy dokonywał prawdziwych cudów, momentami podbijając zagrania, które wydawały się niemal nie do obrony.

Wymiana przebiegała w ten sposób przez prawie 20 sekund. Lebrun wściekle atakował, a Gauzy desperacko odbijał kolejne uderzenia. Rytm akcji jako pierwszy postanowił zmienić młodszy z zawodników, który próbował zaskoczyć rywala skrótem. 29-latek był jednak przygotowany na ten manewr i odegrał piłeczkę na stronę Lebruna.

17-latek poradził sobie z tym zagraniem, jednak przy kolejnym ataku Gauzy'ego był już bezradny. Starszy z Francuzów zaatakował jeszcze raz, a Lebrun odbił piłkę w siatkę. Chwilę po swoim ostatnim uderzeniu Gauzy stracił równowagę i upadł na ziemię ciężko oddychając, a zgromadzona na hali publiczność zareagowała na całą wymianę ogromną wrzawą.

Heroiczna obrona Gauzy'ego na pewno pozwoliła mu zdobyć uznanie kibiców, jednak w ostatecznym rozrachunku ta widowiskowa akcja nie obróciła losów seta. Kolejny punkt padł łupem Lebruna, który zapisał partię na swoją korzyść. Pasjonujące i pełne zwrotów akcji starcie ostatecznie zakończyło się triumfem 17-latka, który wygrał 3:2 w setach ze swoim dużo bardziej doświadczonym rodakiem.