Bayern został mistrzem. Dostał podrobione trofeum

0

Bayern Monachium w niesamowitych okolicznościach wywalczył mistrzostwo Niemiec. Piłkarze z Bawarii świętowali jednak z podróbką mistrzowskiej patery.

Piłkarze Bayernu świętowali z zastępczym trofeum. Dostawca: PAP/EPA. (PAP, PAP/EPA/ANNA SZILAGYI)

Ostatnia kolejka sezonu 2022/23 w Bundeslidze na długo pozostanie w pamięci niemieckich kibiców. Wszystko dlatego, że przedostatniej Bayern Monachium niespodziewanie stracił punkty, wykorzystała to Borussia Dortmund i wydawało się, że po latach to właśnie klub z Dortmundu sięgnie po tytuł.

By tak się stało, Borussia musiała w sobotę - przed własną publicznością - pokonać Mainz. Presja od samego początku wiązała nogi piłkarzy Borussii.

Goście objęli prowadzenie już w 15. minucie, a cztery minuty później piłkarz Dortmundu zmarnował rzut karny. Na przerwę Borussia schodziła przegrywając 0:2, podczas gdy Bayern prowadził z FC Koeln 1:0.

Nadzieje w Dortmundzie odżyły w 81. minucie, kiedy to Koeln, po rzucie karnym, wyrównało stan rywalizacji z Bayernem. Borussia wróciła na fotel lidera, ale decydujący cios w walce o mistrzostwo zadał Jamal Musiala.

Jego bramka z 89. minuty zdecydowała, że to Bayern mógł świętować. Borussia zdołała doprowadzić do wyrównania (2:2), ale ten remis był w konsekwencji wielką porażką. Przecież mistrzostwo było na wyciągnięcie ręki.

Bayern na stadionie rywali odebrał mistrzowską paterę. Jak informuje niemiecki bild.de, było to jednak podrabiane, zastępcze trofeum. To oryginalne - zgodnie z przepisami - pojechało do Dortmundu. Jak się okazało, nie było potrzebne. Teraz ruszy w drogę do Monachium i tam trafi w ręce piłkarzy Bayernu.

Ponadto piłkarze Bayernu byli żegnani gwizdami przez kibiców z Kolonii. Ci wprost wyrazili, co myślą o jedenastym z rzędu mistrzostwie ekipy z Monachium. Warto dodać, że Bayern - mimo końcowego sukcesu - pożegnał prezesa Olivera Kahna oraz dyrektora sportowego Hasana Salihamidzicia.