Bezmyślne zachowanie piłkarza Wisły. Jerzy Brzęczek grzmi

2

Luis Fernandez wyleciał z boiska w meczu Wisły Kraków z Chrobrym Głogów, rozgrywanym w ramach 8. kolejki Fortuna I Ligi. Jerzy Brzęczek był wściekły.

Fernandez wyleciał z boiska (Twitter, Screen, Twitter Polsat Sport)

Chrobry Głogów pokonał Wisłę Kraków 2:1 w meczu 8. kolejki Fortuna I Ligi. Drużyna Jerzego Brzęczka prowadziła już od szóstej minuty po debiutanckim trafieniu Angela Rodado. Chwilę później, w 19. minucie, z boiska wyleciał jeden z liderów Wisły, Luis Fernandez.

Wszystko przez bezmyślne zachowanie Hiszpana. Fernandez spiął się z jednym z piłkarzy Chrobrego, nie utrzymał nerwów na wodzy i kopnął go w kostkę. Początkowo sędzia pokazał zawodnikowi Wisły żółtą kartkę, ale po interwencji systemu VAR decyzja uległa zmianie - arbiter wyciągnął z kieszeni czerwony kartonik.

To kolejne tego typu zachowanie Fernandeza w barwach Wisły Kraków. Jeszcze w Ekstraklasie został zawieszony po tym, jak bez piłki zaatakował jednego z piłkarzy Wisły Płock.

Trener Wisły Kraków, Jerzy Brzęczek, na konferencji po meczu był wściekły na to, co zrobił jego podopieczny.

Luis będzie surowo ukarany. Jesteśmy rozczarowani. Spotkanie bardzo dobrze nam się ułożyło, bo strzeliliśmy gola po bardzo dobrej akcji. Kontrolowaliśmy mecz, ale sytuacja z czerwoną kartką to nieodpowiedzialność Luisa. Drużynie bardzo ciężko grało się o jednego mniej - przyznał były selekcjoner reprezentacji Polski, cytowany przez portal sport.interia.pl.

Wisła Kraków po ośmiu kolejkach jest liderem rozgrywek I ligi. "Biała Gwiazda" ma na koncie 16 punktów, co jest efektem pięciu zwycięstw i jednego remisu. Podopieczni Brzęczka dwukrotnie w tym sezonie schodzili z murawy jako pokonani.

W dziewiątej kolejce I ligi Wisła Kraków zmierzy się u siebie z Puszczą Niepołomice. Spotkanie rozegrane zostanie 2 września.