Błachowicz powiedział to wprost. Ta walka rozgrzałaby całą Polskę!

1

W kuluarach nie od dziś mówi się o potencjalnej walce Jana Błachowicza z Mamedem Chalidowem. Ten pierwszy w Polsacie Sport podgrzał atmosferę.

Błachowicz powiedział to wprost. Ta walka rozgrzałaby całą Polskę!
Na zdjęciu: Jan Błachowicz (Materiały prasowe, UFC)

Kilkanaście tygodni temu Mamed Chalidow, znakomity zawodnik MMA, ogłosił, że ma ambicje, aby sprawdzić się w boksie. Początkowo zaczęto nawet zestawiać go z Tomaszem Adamkiem i wydawało się, że do takiego pojedynku może dojść w barwach organizacji Fame MMA.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: #dziejesiewsporcie: Zrobił to na siedząco. Po prostu magia

Właśnie z Fame MMA kontrakt na dwie walki podpisał wspomniany Adamek. Tyle tylko, że Chalidow okazał się wierny KSW i nie zamierza przechodzić do freak fightowej organizacji. W związku z tym realizacja tego starcia mocno się oddaliła.

Był na tapecie Tomasz Adamek, ale podpisał się, z kim się podpisał. Po tej aferze, która się toczy może się zmienić. Moja oferta dla Adamka nadal jest aktualna. Mamed zostaje w KSW i stoczy jeszcze nie jedną walkę, ale ta następna będzie bokserska - mówił Martin Lewandowski, jeden z szefów KSW, w rozmowie z Arturem Mazurem w programie Klatka po Klatce.

Innym hitowym zestawieniem, które zelektryzowałoby całą Polskę, jest pojedynek Mameda Chalidowa z Janem Błachowiczem. Warunek? Dwie wielkie organizacje, KSW i UFC, musiałyby dojść do porozumienia między sobą.

Na pewno to musiałaby być gala bokserska, a nie gala MMA z jedną walką bokserską. Wtedy to nie wchodzi w grę. Musi być stricte gala bokserska. Ktoś musiałby to zorganizować i za to zapłacić - mówił Błachowicz w rozmowie z portalem InTheCage.pl.

A teraz podgrzał atmosferę, goszcząc w jednym z programów Polsatu Sport. Prowadzący wyczytali mu 15 nazwisk zawodników, a jego zadaniem było wypowiedzenie szybkich skojarzeń. Kiedy padło nazwisko Chalidowa, ani chwili się nie wahał.

Mój przyszły rywal w boksie - odrzekł.

Wydaje się więc, że taka walka jest bardzo możliwa, choć w tym momencie trudno określić jakąkolwiek perspektywę czasową. W styczniu 2024 roku Błachowicz stoczy swoją kolejną walkę w barwach UFC, a jego rywalem będzie Aleksandar Rakić.

Autor: PSW
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić