aktualizacja 

Boją się, że sobie coś zrobi. Gwiazdor źle znosi odsiadkę w więzieniu

3

Dani Alves od ponad roku przebywa w areszcie. Wszystko przez podejrzenia ws. gwałtu, którego miał się dopuścić w jednym z klubów nocnych w Barcelonie. Władze więzienia obawiają się o jego życie.

Boją się, że sobie coś zrobi. Gwiazdor źle znosi odsiadkę w więzieniu
Na zdjęciu: Dani Alves (GETTY, Europa Press News)

Od 5 lutego w sądzie w Barcelonie odbywa się proces Daniego Alvesa. Były piłkarz FC Barcelony od stycznia zeszłego roku przebywa w areszcie. Wszystko po tym, jak postawiono mu zarzut napaści seksualnej w jednym z nocnych klubów w Barcelonie.

W trakcie odsiadki Alves aż pięciokrotnie zmieniał zeznania. W pierwszym zeznaniu, które kilka źródeł opisuje jako chaotyczne, były piłkarz podał trzy różne wersje. Po pierwsze, że w ogóle nie znał ofiary.

Następnie, że ich drogi skrzyżowały się na chwilę w toalecie. I wreszcie, że to ona zaatakowała go, inicjując seks oralny w tej samej toalecie bez jego zgody. Grozi mu nawet dziewięć lat pozbawienia wolności.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: #dziejesiewsporcie: Nie uwierzysz. Sochan pokazał, co jadł przed meczem

Władze aresztu, w którym obecnie przebywa Dani Alves obawiają się, że były piłkarz FC Barcelony targnie się na swoje życie. Z tego względu zastosowano specjalne procedury.

O tym, że Alves może popełnić samobójstwo zeznał jeden ze współwięźniów. Z jego słów wynikają, że były piłkarz bardzo źle przeżywał pobyt w więzieniu.

Dlatego - jak informuje kataloński dziennik "Sport" - ośrodek penitencjarny podjął ekstremalne środki, by zapobiec ewentualnej tragedii. Sportowiec w wyniku procesu popadł w depresję.

"Z obawy, że się pokaleczy, spróbuje zrobić coś szalonego lub ze względu na podobne historie, aktywowaliśmy protokół awaryjny" - przekazały władze więzienia.

Środki zapobiegawcze polegają na udaremnieniu możliwych ataków na życie. Pracownicy aresztu mają za zadanie ocenić poziom ryzyka samobójstwa i wtedy podejmują środki bezpieczeństwa. Są to stały nadzór lub kontrola zasięgu niebezpiecznych obiektów. Oferowane są także programy wsparcia, jak terapia indywidualna czy grupy pomocy.

Gdzie szukać pomocy?

Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji i chcesz porozmawiać z psychologiem, dzwoń pod bezpłatny numer 116 123 lub 22 484 88 01. Listę miejsc, w których możesz szukać pomocy, znajdziesz też TUTAJ.

Autor: ŁWI
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić