o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
VDB
|

Boniek ostro o Superlidze. "Nie wiedzą, co to rywalizacja"

5
Podziel się

Superliga, od momentu ogłoszenia, jest tematem numer jeden w piłce nożnej. Głos w tej sprawie zabrał Zbigniew Boniek, który nie przebierał w słowach, wyrażając swoją opinię. Co więcej, zdanie prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej jest niezwykle ważne, bowiem jest obecnie jedną z najbardziej wpływowych osób w UEFA.

Boniek ostro o Superlidze. "Nie wiedzą, co to rywalizacja"
Zbigniew Boniek (PAP, Piotr Nowak)
bDXGzVVh

Największe europejskie kluby, m.in. Real Madryt, FC Barcelona, Manchester United czy Juventus Turyn, w niedzielę oficjalnie ogłosiły powstanie piłkarskiej Superligi. Mają to być konkurencyjne rozgrywki do obecnej Ligi Mistrzów. Potęgi europejskiego futbolu, dzięki stworzeniu własnych rozgrywek, planują zwiększyć prestiż europejskich pucharów oraz pomnożyć wpływy z praw telewizyjnych.

Władze zarówno europejskiego, jak i światowego futbolu, sprzeciwiają się takiemu rozwiązaniu. Swoje zdanie na ten temat wyraził również prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej - Zbigniew Boniek. Zdaniem jednego z najlepszych piłkarzy w historii Polski, takie rozwiązanie wypacza główną ideę sportu, jaką jest rywalizacja.

bDXGzVVj
Futbol jest dla wszystkich. Dzieciaki śnią po nocach granie w Reprezentacji swojego kraju i wygraniu Champions League. Superliga to projekt biznesowy ludzi, którzy nie wiedzą, co to znaczy rywalizacja sportowa... - napisał Zbigniew Boniek na Twitterze.

Zdanie prezesa PZPN jest wyjątkowo ważne. Zbigniew Boniek, oprócz przewodnictwa nad polskim futbolem, jest również członkiem Komitetu Wykonawczego UEFA. To natomiast powoduje, iż jest jedną z najbardziej wpływowych osób w europejskim futbolu. Wygląda zatem, że największe europejskie kluby chcą iść w otwarty konflikt z władzami zarówno UEFA, jak i FIFA.

bDXGzVVp

Czy ten pomysł Superligi się powiedzie? Wiele na to wskazuje. To natomiast może zmienić hierarchię w światowej piłce nożnej. Co więcej, oficjalne stanowisko klubów założycieli Superligi głosi, że chcą z tymi rozgrywkami wystartować jak najszybciej.

Zobacz także: UEFA, FIFA i kluby mogą dojść do porozumienia ws. Superligi. Wtedy stracą... polskie kluby?
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDXGzVVK
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(5)
dobra zmiana
2 tyg. temu
Niemcy cos kombinuja i Bonka wzieli
Ech
2 tyg. temu
Proponuję zrobić extra Superligę i cztery drużyny Barca real Inter Liverpool i grać tak cały rok każdy z każdym na koniec podliczyć i będzie mistrz extra Superligi i za rok znowu drużyny te same i grać cały rok wygrany inkasuje 1 bilion euro za wygranie całej extra Superligi 1 trylion euro pasi to grać
f11
2 tyg. temu
To było dawno temu, dzisiaj dzieciaki śnią o tym, żeby trzepać jak największą kasę jak najmniejszym wysiłkiem, bez wahania za parę groszy dałyby się skreślić z każdej reprezentacji. Lepiej w sumie żeby zostały piłkarzami za kasę, niż jakimiś pato-youtuberami. Ale co do sedna, to już nie te czasy. Mam tylko nadzieję że ta superliga wytrzepie porządnie kieszenie i tym 12-tu geniuszom i pasibrzuchom z Fifa i Uefa. Tylko odcięcie od grubej kasy może przywrócić jakąkolwiek wartość sportową czy wychowawczą piłce nożnej.
bDXGzVVL
Edek
2 tyg. temu
Boniek to mafiozo z włoskiej szkoły. Mafia lewe pieniądze inwestowała w biznes. Rządzi też w UEFA i FIFA. Nie lubi konkurencji. Teraz to już nie wypada używać broni automatycznej.
Duch
2 tyg. temu
A na czym on się zna?
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić