Brutalny atak na sędziego. Piłkarz odpowie za usiłowanie morderstwa

13

Takich scen na boiskach nikt nie chce oglądać. W trakcie meczu w Brazylii William Ribeiro brutalnie zaatakował sędziego. Spotkanie zostało przerwane, nieprzytomny arbiter trafił do szpitala, a piłkarz - do aresztu, który opuścił po dwóch dniach za kaucją. Teraz zawodnik odpowie za usiłowanie zabójstwa!

Brutalny atak na sędziego w Brazylii (Twitter.com)

To wydarzenie było szokiem dla środowiska piłkarskiego. Podczas meczu w rozgrywkach ligi brazylijskiej pomiędzy Sao Paulo RS z Guarani, zawodnik gospodarzy William Ribeiro brutalnie kopnął sędziego.

Do zdarzenia doszło w drugiej połowie. Ribeiro najpierw powalił arbitra na ziemię kopnięciem nogi. Później wyprowadził kolejny cios, ale tym razem w głowę. Sędzia stracił przytomność i trafił do szpitala. Nagranie z tej sytuacji szybko obiegło sieć.

Sędzia przytomność odzyskał w szpitalu. Ribeiro natomiast już na stadionie został zatrzymany przez żandarmerię wojskową, po czym przewieziono go na komisariat. Tam został aresztowany.

W międzyczasie Williama Ribeiro zwolniono z klubu. Mecz został przerwany i dokończony dzień później. Sao Paulo RS, już bez Ribeiro, przegrało 0:1.

Zaatakował sędziego na meczu. Odpowie za usiłowanie zabójstwa

Sprawą zawodnika zajmie się sąd. Według ostatnich doniesieć piłkarz ma być oskarżony o usiłowanie zabójstwa, ponieważ sędzia nie miał szans na to, aby się bronić przed atakiem.

To nie pierwsze problemy z prawem tego zawodnika. Portal rt.com przekazał, że w przeszłości był oskarżany o groźby, podżeganie do zamieszek i zadawanie obrażeń ciała. Ma na swoim koncie także atak na kibica.

Póki co Ribeiro opuścił areszt za poręczeniem majątkowym. Policja w ciągu dziesięciu dni poinformuje o dalszych działaniach względem niego.