aktualizacja 

Chcą utrzymać prestiżową imprezę w Polsce. Koszty są jednak ogromne

3

W sierpniu 2022 roku po raz pierwszy w Polsce odbył się mityngu z cyklu Diamentowej Ligi. Organizatorzy chcieliby na dłużej zatrzymać tę imprezę nad Wisłą. Wymagania finansowe są jednak ogromne.

Chcą utrzymać prestiżową imprezę w Polsce. Koszty są jednak ogromne
Piotr Lisek podczas mityngu Diamentowej Ligi w Chorzowie (Photo by Jakub Porzycki/NurPhoto via Getty Images) (GETTY, NurPhoto)

Polska w końcu doczekała się lekkoatletycznej Diamentowej Ligi. Prestiżowy mityng odbył się 6 sierpnia na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Początkowo nie był on planowany, ale z kalendarza Diamentowej Ligi wypadł Szanghaj, a Chorzów i Silesia Memoriał Kamili Skolimowskiej skorzystał na tym.

Tysiące kibiców na trybunach, znacznie więcej przed telewizorami - i to na całym świecie. Jak donosi TVP Sport, zawody transmitowane były aż do 155 państw, co niosło za sobą ogromną wartość marketingową. Według rankingów World Athletics, były to czwarte najlepsze zawody lekkoatletyczne w tym sezonie.

Według informacji przekazanych przez dziennikarza TVP Sport, znakomity kulomiot, Joe Kovacs, w rubryce "skargi i zażalenia" po zakończeniu mityngu w Chorzowie miał wpisać: "Diamond League for Poland forever!" (ang. "Diamentowa Liga dla Polski na zawsze!").

Tak, chwalimy się tym. Bo jest czym, bo to są opinie ze szczytów lekkoatletyki. A co ważne, wydawały się szczere. I to nas buduje - przekazał Marcin Rosengarten, szef komitetu organizacyjnego zawodów.

Czy to wystarczy, aby Chorzów na stałe zagościł w kalendarzu Diamentowej Ligi? O tym przekonamy się w grudniu, kiedy to ogłoszony zostanie kalendarz zmagań na sezon 2023. Warto jeszcze dodać, że koszty organizacji takiej imprezy są olbrzymie. Szacuje się, że koszt mityngu, który odbył się w sierpniu, zamknie się w granicach 16 milionów złotych.

Mamy świadomość, że to szalenie trudne wyzwanie. Nie zginiemy jako mityng bez Diamentowej Ligi, ale widzimy, jak warto być jej częścią. Mamy nadzieję, że władze cyklu podzielają nasz entuzjazm - podsumował Rosengarten.
Zobacz także: Zrobił to w stylu Messiego! Gol, że palce lizać (wideo)
Autor: PSW
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić