Co to była za walka! Wielkie emocje w starciu kobiet na Clout MMA 4

6

Ogromnych emocji dostarczyła walka Lexy Chaplin i Marty Linkiewicz na gali Clout MMA 4. Zawodniczki zmierzyły się na zasadach K-1 w małych rękawicach, a widzowie zobaczyli niezwykle intensywne 3 rundy.

Co to była za walka! Wielkie emocje w starciu kobiet na Clout MMA 4
Walka Lexy Chaplin z Martą Linkiewicz (Licencjodawca, Clout MMA)

Walka Lexy Chaplin i Marty Linkiewicz pierwotnie była zaplanowana jako main event gali i mała zamknąć wydarzenie. Ze względu na fakt, że dzień wcześniej policja aresztowała Małgorzatę "Magical" Zwierzyńską zdecydowano, że w przypadku zgody lekarskiej Chaplin stoczy jeszcze jeden pojedynek i zmierzy się z Marianną Schreiber. 

Ogromną faworytką bukmacherów i większości kibiców była Linkiewicz, która uchodzi za jedną z najlepszych freak fighterek w Polsce. Obie zawodniczki dysponowały bardzo zbliżonymi warunkami fizycznymi. 

Obie zawodniczki ruszyły na siebie zaangażowaniem, jednak inicjatywę szybko zaczęła przejmować Linkiewicz. Po jednym z jej ciosów Chaplin nawet padła na ziemię i była liczona. Tempo walki spadło nieco, gdy Lexy zgłosiła, że została trafiona palcem w oko. Pod koniec tej rundy Linkiewicz nadal dominowała nad rywalką.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Lewandowski nie powstydziłby się. Co za umiejętności Świątek [WIDEO]

Druga runda ponownie zaczęła się od mocnych uderzeń. W pewnej chwili Linkiewicz zepchnęła przeciwniczkę do głębokiej defensywny, a Chaplin kilkukrotnie musiała się ratować klinczem. Po kopnięciu Linkiewicz w krocze rywalki walka została po raz kolejny wstrzymana,

Ostatnia odsłona walki nie różniła się zbytnio od wcześniejszych rund. Obie zawodniczki znów ruszyły z dużym wigorem. Chaplin nie była jednak w stanie zagrozić Linkiewicz, która nadal regularnie punktowała przeciwniczkę. Ostatecznie Marta po emocjonującym pojedynku wygrała jednogłośną decyzją sędziów.

Walka Chaplin z Schreiber stanęła pod znakiem zapytania. Mocno poobijana po walce Lexy przekazała w krótkiej rozmowie w oktagonie, że mogła doznać złamania kciuka.

Autor: AHU
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić