aktualizacja 

Zapadł wyrok. Stanowski przegrał w sądzie

49

Swego czasu Kazimierz Greń postanowił pozwać Krzysztofa Stanowskiego w związku z fałszywymi informacjami, które dziennikarz zawarł na jego temat w swojej książce "Stan Futbolu". W poniedziałek (15 kwietnia) odbyła się rozprawa, w której Sąd Okręgowy w Warszawie przyznał rację byłemu działaczowi piłkarskiemu. Wyrok jest jednak nieprawomocny.

Zapadł wyrok. Stanowski przegrał w sądzie
Na zdjęciu: Krzysztof Stanowski i Kazimierz Greń (PAP/Bartłomiej Zborowski) (YouTube, Weszło TV)

Od wielu lat trwa konflikt na linii Krzysztof Stanowski - Kazimierz Greń. Doszło nawet do tego, że dziennikarze redakcji Weszło, której szefem był Stanowski, byli oskarżani o zniszczenie go poprzez kłamstwa i oszczerstwa.

"Od wielu lat mówiłem że to patologiczny oszust i kłamca czyli zwykła chodzą menda" - pisał o Stanowskim Greń, gdy dziennikarz postanowił odejść z Kanału Sportowego.

Były prezes Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej, który działał również w PZPN, postanowił nawet pozwać Stanowskiego. Powodem takiej decyzji była publikacja książki "Stan Futbolu", w której miały zostać zawarte fałszywe informacje o Greniu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "On się pięknie uśmiechnie". Stanowcza opinia o Gregu Hancocku i jego przydatności

Jak się okazuje działacz, który został zawieszony po tym, gdy próbował sprzedawać po zawyżonej cenie bilety na mecze reprezentacji Polski, wygrał sprawę ze Stanowskim. Rozprawa odbyła się w poniedziałek (15 kwietnia) Sądzie Okręgowym w Warszawie, a wyrok jest nieprawomocny.

- Warto było czekać i być cierpliwym!!! Po tylu latach K. Stanowski przegrywa w sądzie! Wyrokiem sądu K. Stanowski, jak również wydawnictwo mają przeprosić moją osobę za oszczerstwa i kłamstwa, które pisano na mój temat w książce, w Przeglądzie Sportowym i Piłce Nożnej - brzmi wpis Grenia na platformie X.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Stanowski już wcześniej przegrał inną sprawę w sądzie, która dotyczyła jego publikacji. Otóż w 2022 roku wraz z wydawnictwem musiał przeprosić dziennikarza i felietonistę WP SportoweFakty Dariusza Tuzimka za nieprawdziwe informacje i nieuprawnione oceny.

"Środowiskowa ciekawostka. Stanowski rzucał oszczerstwa i kłamstwa na K.Grenia! No 0 zdziwienia..." - tak na temat decyzji sądu ws. Stanowskiego i Grenia wypowiedział się Cezary Kucharski, były piłkarz, a obecnie agent.
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: JFO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić