BOB| 

Euro 2020. Polacy nie klękną przed meczem ze Słowacją. Nie poprą Black Lives Matter

169

Wiadomo już, jak zachowają się piłkarze przed meczem Polska - Słowacja na Euro 2020 w kwestii poparcia akcji "Black Lives Matter".

Euro 2020. Polacy nie klękną przed meczem ze Słowacją. Nie poprą Black Lives Matter
Polacy podjęli decyzję ws. "Black Lives Matter" (PAP)

Od początku Euro 2020 niektóre reprezentacje klękają przed pierwszym gwizdkiem sędziego. W ten sposób popierają akcję "Black Lives Matter", która ma wspierać walkę z nierównościami rasowymi. Czy reprezentacja Polski się do tego przyłączy?

Euro 2020. Polacy klękną przed meczem ze Słowacją?

WP SportoweFakty ustaliło szczegóły. Robert Lewandowski i spółka podczas poniedziałkowej odprawy podjęli decyzję, że nie będą klękać przed meczem ze Słowacją.

Nasz rywal zachowa się tak samo. Potwierdził to rzecznik PZPN Jakub Kwiatkowski w portalu wprost.pl. Wiadomo też, że Polacy nie wykonają żadnego innego gestu.

Jak w tej kwestii zachowują się inni uczestnicy Euro 2020? Klękali już piłkarze Anglii, Belgii, czy Walii. Na taki gest jednak nie zdecydowali się na przykład Rosjanie, Chorwaci i Włosi.

Mecz Polska - Słowacja rozpocznie się w poniedziałek 14 kwietnia o godzinie 18. Dla obu drużyn będzie to pierwszy mecz podczas turnieju.

Zobacz także: Jakub Świerczok pewny na boisku i poza nim. Dobrze wybrnął z odpowiedzią na trudne pytanie
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić