Federacja zawiesiła kadrowicza. Powodem nagrania z byłą dziewczyną

0

Koreańska federacja piłkarska postanowiła zawiesić kadrowicza - Hwanga Ui-jo. Wszystko z uwagi na nagrania z byłą dziewczyną, które zdaniem kobiety zostały wykonane bez jej zgody. W sprawie tej toczy się postępowanie, przez co napastnik został wykluczony z reprezentacji narodowej.

Federacja zawiesiła kadrowicza. Powodem nagrania z byłą dziewczyną
Na zdjęciu: Hwang Ui-jo (Getty Images, Cameron Howard)

W 2019 roku Hwang Ui-jo po raz pierwszy podpisał kontrakt z europejskim klubem. Jego nowym zespołem zostało Girondins Bordeaux. Francuska drużyna postanowiła postawić na południowokoreańskiego napastnika, który wykupił go z japońskiej Gamby Osaki.

Po trzech latach na jego usługi zdecydowało się angielskie Nottingham Forest, które jednak od razu wypożyczyło go do greckiego Olympiakosu Pireus. Hwang nawet nie zadebiutował w klubie występującym w Premier League.

Po powrocie z wypożyczenia spędził pół roku w swoim kraju, bo występował w FC Seoul. Obecnie natomiast jest zawodnikiem Norwich City, które rywalizuje na zapleczu Premier League.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: #dziejesiewsporcie: co tam się działo! Oprawa godna finału

O napastniku zrobiło się teraz głośno, ponieważ został zawieszony przez koreańską federację piłkarską. Wszystko z uwagi na dochodzenie policyjne, które toczy się przeciwko niemu przez nagrania z byłą dziewczyną.

Zawodnik jest podejrzany o nagrywanie stosunku seksualnego z byłą partnerką bez jej zgody. Oskarżony Koreańczyk twierdzi, że kobieta wiedziała o filmie i nie miała przeciwskazań. Samo nagranie trafiło do internetu przez grupę przestępczą, która ukradła jego telefon w celu szantażu.

- Dopóki nie zostaną wyciągnięte ostateczne wnioski, zdecydowaliśmy się wykluczyć Hwanga z kadry narodowej - napisała federacja w oficjalnym oświadczeniu.

- Biorąc pod uwagę fakt, że wobec zawodnika toczy się śledztwo w charakterze podejrzanego, trudno mu wykonywać normalne czynności w reprezentacji narodowej. Kibice mają wysokie oczekiwania co do kadry, dlatego uznaliśmy powoływanie Hwanga Ui-jo za niewłaściwe - to z kolei słowa Lee You-nam, która odpowiada za Komisję Etyki.

Niemiecki selekcjoner reprezentacji Korei Południowej Jurgen Klinsmann już zapowiedział, że Hwang nie zostanie powołany na Puchar Azji. Wcześniej z kolei wyznał, że nie wierzy w jego czyn, dopóki sprawa nie zostanie wyjaśniona. Wszystko wskazuje jednak na to, że zabraknie go w drużynie narodowej przynajmniej do czasu wyjaśnienia sprawy.

Autor: JFO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić