Grupa Niemców wpadła w szał. W sieci pojawiło się nagranie z ataku na Anglików

64

W Londynie doszło do dramatycznych wydarzeń przed meczem Ligi Narodów. Grupa około 100 niemieckich kiboli zaatakowała Anglików przed pubem. Do mediów społecznościowych trafiło nagranie wideo, na którym częściowo widać bijatykę.

Awantura została częściowo nagrana (Twitter)

Mecze piłkarskie od wielu dekad rodziły ogromne emocje. Oprócz wyników sportowych niejednokrotnie dochodziło również do starć między kibicami. Niekiedy konflikty między klubami były tak ogromne, że na boisku bili się nawet piłkarze. Do szczególnie wielu bijatyk dochodziło przed laty pomiędzy sympatykami brytyjskich klubów.

Niekiedy do starć dochodziło również między różnymi nacjami. Stosunki międzynarodowe, czy wydarzenia historyczne zawsze wpływały na atmosferę międzynarodowych rozgrywek. Tak było również 26 września w Londynie. Na legendarnym Wembley zmierzyły się reprezentacje Anglii oraz Niemiec. Historia pojedynków obu zespołów sięga 1907 roku.

Starcie obu reprezentacji od zawsze było wielkim hitem. Niezależnie od rangi spotkania kibice zarówno jednej, jak i drugiej strony podchodzą do tych meczów bardzo poważnie. 26 września grupa aż stu niemieckich kiboli zaatakowała angielskich kibiców pod jednym z londyńskich pubów. Niestety napastnicy użyli ostrych narzędzi w postaci maczet. Kilka osób zostało rannych, a na miejscu interweniowała policja. W sieci pojawiło się nagranie wideo ze zdarzenia.

Anglia zremisowała z Niemcami

Niedługo później na legendarnym stadionie Wembley doszło do prawdziwej piłkarskiej uczty. Po bezbramkowej pierwszej połowie, w drugiej doszło do wymiany ciosów rodem z pojedynku bokserskiej wagi ciężkiej. Niemcy już w 67. minucie prowadzili 0-2. Gol kontaktowy padł pięć minut później, a już w 75. minucie był remis. Kiedy Harry Kane wykorzystał rzut karny i strzelił w 83. minucie gola na 3-2 brytyjscy kibice witali się ze zwycięstwem. Wynik spotkania zamknął jednak Kai Havertz, który w 87.minucie trafił na 3-3.