Historyczny występ Polek w futsalu kobiet. Rozgromiły rywalki
Futsalowa reprezentacja Polski kobiet pokonała Filipiny 6:0 (2:0) w swoim inauguracyjnym meczu rozgrywanych na Filipinach pierwszych mistrzostw świata. Bramki zdobyły: Julia Basta (7, 24), Natalia Matuszewska (19), Julia Szostak (23), Lanie Ortillo (25, samobójcza) i Klaudia Dymińska (30).
Futsalowa reprezentacja Polski kobiet odniosła pewne zwycięstwo w meczu, triumfując 6:0 na rozpoczęcie mistrzostw świata odbywających się na Filipinach.
Polki nie dały rywalkom żadnych szans
Podopieczne trenera Wojciecha Weissa rozpoczęły turniej z przytupem, wygrywając pierwszy mecz grupowy bez straty gola. Strzelczynie bramek to Julia Basta, która zdobyła dwa gole, Natalia Matuszewska, Julia Szostak, Klaudia Dymińska oraz Lanie Ortillo, przy czym ostatnia z zawodniczek ma na koncie również samobójcze trafienie.
Czytaj także: To będzie wielki sezon dla Polski? "Krok do przodu"
Z kolei w równoległym meczu grupy, Argentyna pokonała Maroko również 6:0, co zwiastuje zaciętą rywalizację podczas następnego spotkania Polek.
#dziejesiewsporcie: Wow. Uderzył od bramki do bramki
W poniedziałek Polki zmierzą się z Argentynkami, które są najwyżej notowane w rankingu światowym z tej grupy. Z każdej z czterech grup do ćwierćfinałów awansują po dwie najlepsze drużyny.
Przygotowania do mistrzostw
Biało-czerwone solidnie przygotowywały się do udziału w mistrzostwach, rozgrywając w Katowicach mecze towarzyskie z Portugalią, które choć były wyrównane, zakończyły się triumfem gości. Wcześniej Polki zapewniły sobie udział w mistrzostwach, zajmując drugie miejsce w kwalifikacjach we Francji.
Polska żeńska reprezentacja futsalu powstała w 2013 roku, a od 2016 roku jej selekcjonerem jest Wojciech Weiss. W grupie A, oprócz Polski i Filipin, znalazły się Maroko oraz Argentyna.
Podział na grupy:
- Grupa A: Filipiny, Polska, Maroko, Argentyna
- Grupa B: Hiszpania, Tajlandia, Kolumbia, Kanada
- Grupa C: Portugalia, Tanzania, Japonia, Nowa Zelandia
- Grupa D: Brazylia, Iran, Włochy, Panama
Polska zajmuje obecnie 14. miejsce w światowym rankingu, co czyni ją jednym z silniejszych zespołów w swojej grupie.
Źródło: PAP