Igrzyska olimpijskie Tokio 2020. Kiedy się zaczynają? O której ceremonia otwarcia?

3

Miłośnicy sportu z niecierpliwością czekali na ten dzień. Dzisiaj (piątek) oficjalnie rozpoczną się Igrzyska olimpijskie Tokio 2020. Tym razem ceremonia otwarcia będzie mocno nietypowa. Wiemy, o której zacznie się Ceremonia Otwarcia.

Igrzyska olimpijskie Tokio 2020. Kiedy się zaczynają? O której ceremonia otwarcia?
Igrzyska olimpijskie odbędą się w cieniu koronawirusa (Getty Images)

Na ceremonii otwarcia - podobnie jak i podczas wydarzeń sportowych w ramach igrzysk olimpijskich - nie pojawią się kibice. Organizatorzy zdecydowali się również na mocne ograniczenie liczby sportowców i wszystkich innych uczestników.

Szczegóły dotyczące ceremonii otwarcia są trzymane w tajemnicy. Nie wiemy więc, jak dokładnie będzie przebiegać i ile potrwa.

Ceremonię poprzedziły szokujące wydarzenia. Najpierw odwołano dyrektora artystycznego ceremonii Kentaro Kobayashiego. Wszystko za sprawą tego, że media przypomniały, jak w przeszłości publicznie wypowiedział się kpiąco na temat Holokaustu. W telewizyjnym programie komediowym w 1998 roku miał powiedzieć "zabawmy się w Holokaust".

Na początku bieżącego tygodnia zerwano natomiast współpracę z kompozytorem Keigo Oyamadą. Na jaw wyszło bowiem, że w przeszłości znęcał się nad swoimi kolegami z klasy, czym chwalił się w wywiadach.

Igrzyska olimpijskie. Ceremonia otwarcia już dziś! Gdzie oglądać?

Igrzyska olimpijskie rozpoczną się już w piątek i potrwają do 8 sierpnia. Podczas ceremonii otwarcia kamery mają skupić się na chorążych. Polską flagę będą nieść startująca w kolarstwie górskim Maja Włoszczowska i pływak Paweł Korzeniowski.

Transmisja z ceremonii otwarcia rozpocznie się o godz. 12:00 w TVP Sport. Pięć minut przed rozpoczęciem wydarzenia (o 12:55) wystartuje natomiast przekaz live na TVP1. Ceremonię otwarcia igrzysk olimpijskich będzie można również śledzić na internetowej platformie WP Pilot.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić