o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
HNM
|

Uwiódł ją, doszło do zbliżenia. Był księdzem, a ona ma 15 lat

590
Podziel się

Sąd w Zabrzu. Prokuratura próbuje ustalić, czy zbliżenie księdza i 15-latki, do którego doszło w przeszłości, to efekt zaburzenia oskarżonego. Duchowny miał ją uwieść i w sobie rozkochać. Raz śledztwo umorzono z powodu prawdziwych uczuć, jakimi rzekomo darzyli się oskarżony i jego ofiara.

Uwiódł ją, doszło do zbliżenia. Był księdzem, a ona ma 15 lat
Zdjęcie ilustracyjne. (Px Fuel)
bEqZWGjV

Prokuratura już od dwóch lat nie wie, jakie stanowisko zabrać wobec oskarżonego o zabronione czyny duchownego. Były ksiądz Marek M., o czym powiadomiła prokuraturę kuria w Gliwicach, miał uwieść 15-latkę, a następnie odbyć z nią stosunek seksualny, podaje "Gazeta Wyborcza".

Jedni twierdzą, że duchowny podpada pod paragrafy, a prokuratura ma w szczególny sposób chronić nieletnich przed wykorzystaniami seksualnymi. Inni natomiast uważają, że jego efekt może być spowodowany zaburzeniem. Kolejni natomiast twierdzą, że jego zachowanie jest "normalnym obrazem związku między kobietą i mężczyzną".

O tym, że była molestowana, dowiedział się na spowiedzi

Marek M. był spowiednikiem 15-latki. Ta wyznała mu pewnego dnia, że dawno temu molestował ją dziadek.

bEqZWGjX

Od tamtej pory relacja M. i nastolatki zmieniła się diametralnie. Nagle zaczął on zapraszać ją do kina, kupować prezenty (w tym bieliznę), a także m.in. zapraszać na wspólne wyjazdy. Podczas nich, w pokojach hotelowych, 15-latka sypiała z duchownym, w którym ponoć zakochała się.

Umorzyli śledztwo. Kontrowersyjny powód

Po 4 miesiącach od rozpoczęcia śledztwa prokuratura w Zabrzu umorzyła je. Powód? Według prokuratury oskarżony "prawdziwie" współżył z 15-latką.

bEqZWGkd
Marek M. nie kierował się w swoim działaniu jakimś z góry powziętym i opracowanym zamiarem uwiedzenia małoletniej do pewnego momentu dziewczyny (…) Jego wyjaśnienia w tym obszarze prowadzą do wniosku, iż szczerze i autentycznie zakochał się w pokrzywdzonej, która byłą pierwsza kobietą w jego życiu, z którą współżył - podaje "Gazeta Wyborcza".

Wkrótce jednak uchylono decyzję o umorzeniu. Sąd zarzucił śledczym błędną ocenę dowodów. Teraz sprawą zajmuje się ktoś inny, jednak prokuratura wciąż ma wątpliwości, czy doszło do złamania prawa.

bEqZWGke

Mają zostać powołani biegli, którzy ponownie ocenią dowody i całą sprawę. Wówczas okaże się, czy Marek M. powinien zostać ukarany. Ten natomiast przestał być księdzem.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEqZWGky
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(590)
ateista
6 dni temu
To była praca pełna poświęcenia. Ksiądz grzechomierzem badał ile grzechów miała na sumieniu nieletnia. Grzechomierz zanurzył się cały więc grzechów było co niemiara.
ateista
7 dni temu
Santo subito i księdza oddać pod opiekę Flaszki i/lub Dziwisza.
lola
7 dni temu
I jak tu iść do spowiedzi, jak powiem, że ogladam filmy gang bang to jeszcze cała parafia się zleci.. Masakra.
bEqZWGkz
Zer0 toleranc...
7 dni temu
Prokurator cnót niewieścich, wywalić na zbity pysk z zakazem pracy w zawodzie!
Nick
7 dni temu
Ksiądz nie przestaje być mężczyzną. Więc niech zlikwidują celibat i każdy ksiądz znajdzie sobie dorosłą partnerkę. Na pewno zmniejszy się ilość przestępstw seksualnych.
Andy
7 dni temu
Wypisujecie jakieś farmazony natura to natura i z nią nie wygrasz
Andy
7 dni temu
Co wy tam wiecie Każdy ma prawo do uprawiania seksu to niezbywalne prawo ludzkości tylko oczywiście z pelnoletnim rocznikiem a nie z małolatami
Ed3
7 dni temu
A co na to ta 15-latka, jak chciała, to nie ma sprawy.
olo
7 dni temu
Tu jest potrzebny jakiś mądry policjant z obyczajówki
olo
7 dni temu
Czy musimy tego wszystkiego wysłuchiwać?
George
7 dni temu
Trzeba wziąć takiego drania uciąć jaja albo gorzej... wg mnie powinni kastrować ich gdy chcą być duchownymi bo to co odstawiają to się w głowie nie mieści
Don Tadeo
7 dni temu
Może niech sędzia rzuci monetą. Łatwiej podejmie decyzję
Cwelisław
7 dni temu
Ach Ci chłopcy w koloratkach- tacy jurni!
bEqZWGkr
GOŚĆ
7 dni temu
Mnie też się podobają 15-latki po 40-tu latach patrzenia na moją starą czyli jak się zakocham ja , a ona we mnie i pójdziemy do łóżka to tak jak z księdzem z miłości nie mogę ponosić winy.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić