o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Dagmara Smykla
|

Został zgwałcony na imprezie. "Myślałem, że to się zdarza tylko kobietom"

239
Podziel się

Nie przyszło mu do głowy, że jako mężczyzna może być zagrożony gwałtem. Alex Feis-Bryce miał 18 lat, kiedy został odurzony i zgwałcony przez nieznajomego na domówce. Był zszokowany i przekonany, że policja nie uwierzy mu, jeśli zgłosi incydent.

Został zgwałcony na imprezie. "Myślałem, że to się zdarza tylko kobietom"
Alex Feis-Bryce został zgwałcony, kiedy miał 18 lat (Twitter.com, Alex Feis-Bryce)
bEKyMwYB

18-latkowi nie przyszło nawet do głowy, że może zostać zgwałcony. Alex Feis-Bryce przyjechał z małego miasta na studia do Manchesteru. Razem z kolegą wpadł w barze na ludzi, którzy zaprosili ich na domówkę. Alex wspomina, że był "przerażająco naiwny, chciał być otwarty i poznawać ludzi" i zgodził się.

Jego kolega w ostatniej chwili zmienił zdanie i nie pojechał. Alex został zawieziony na miejsce przez nowych znajomych, w domu trwała impreza. Gospodarz zrobił 18-latkowi drinka, po którym Alex poczuł się bardzo senny.

bEKyMwYD

Mężczyzna zaprowadził go do sypialni. Niedługo później wrócił i zgwałcił Alexa, który wspomina, że był już wtedy całkowicie bezsilny i czuł się, jakby został przyszpilony do łóżka. Następnego dnia mężczyzna odwiózł 18-latka na kampus, a Alex próbował przekonać samego siebie, że nic się nie stało.

Tak naprawdę w tamtym czasie nie sądziłem, że gwałt jest czymś, na co narażeni są mężczyźni, więc starałem się przekonać samego siebie, że to mi się nie przydarzyło. Byłem zaprogramowany, żeby myśleć, że to problem kobiet, więc nie byłem w stanie przetworzyć tego w głowie albo zgłosić się na policję. Myślałem, że nikt mi nie uwierzy - wspomina Feis-Bryce.

Bał się, że policja mu nie uwierzy. "Myślałem, że to się zdarza tylko kobietom"

Mężczyzna bardzo żałuje, że nie zgłosił gwałtu na policję, a sprawca nie został osądzony. Teraz Alex Feis-Bryce jest szefem fundacji, która oferuje wsparcie psychologiczne i prawne dla mężczyzn, chłopców i osób niebinarnych, które doświadczyły gwałtu lub molestowania seksualnego.

bEKyMwYJ

Niestety takie sytuacje zdarzają się częściej, niż można się spodziewać. Jakkolwiek większością ofiar przemocy seksualnej są kobiety, to w marcu 2020 roku jeden na stu mężczyzn przyznał, że w ciągu roku był ofiarą napastowania seksualnego.

To ważne, żeby zdać sobie sprawę, że przestrzenie, w których mają miejsce kontakty seksualne za obopólną zgodą, np. gejowskie kluby, sauny lub orgie, mogą być także miejscem do nadużyć. (...) Ludzie, którzy angażują się w niestandardowe aktywności seksualne niestety często mają poczucie, że zostaną z tego powodu spławieni przez policję, jeśli zgłoszą przemoc - powiedział dziennikarzom BBC Alex Feis-Bryce.
bEKyMwYK

Tylko jeden na siedmiu respondentów w ankiecie przeprowadzonej w sierpniu zeszłego roku zgłosił się na policję po napaści na tle seksualnym. Spośród tych, którzy to zrobili, około jedna czwarta czuła, że policjanci im nie dowierzali lub uważała, że ​​ich skarga nie została potraktowana poważnie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEKyMwZe
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(239)
Red
3 miesiące temu
Z jakiej galaktyki są ci "niebinarni" ? Czy rząd wie, że kosmici tu lądują ?
XYZ
3 miesiące temu
Czytam komentarze i stwierdzam, że ludzie są obrzydliwi. 1. Gwałt to gwałt a nie żaden jebany seks niespodzianka 2. W każdym środowisku są gwałciciele czy to w LGBT czy to w hetero i jeżeli tak patrzeć to częściej słyszy się o tych hetero.. dlatego nie generalizujmy całej grupy ze względu na najgorsze jednostki
jankomuzykant
3 miesiące temu
reklamy własnej firmy
bEKyMwZf
Paweł
3 miesiące temu
żeby życie miało smaczek ..........
norek
3 miesiące temu
ale o co chodzi??? ptzecież go rano odwiózł do chaty to sobie jeszcze pogadali jak było!@@ 🙂😁😁
Koleś
3 miesiące temu
A co na to LGBt. Jak bronoay swojego kolegę?
Adablo11
3 miesiące temu
Ale gościu nie narzekał ze go otworek boli
toi toi
3 miesiące temu
a na zdjeciu sie piknie usmiecha pewnikiem zadowolony ;'
pawel
3 miesiące temu
cienki Bolek , nadaje się tylko na ... towarzysza Biedronia
Dość
3 miesiące temu
LGBT w akcji. Więcej zboczeń i ich promowania. Świat się kończy, zamiast pomagać i prostować, to przyklaskują i popierają.
Rychu
3 miesiące temu
I oto co robią innym ci związani z ideologią lgbt.
Robert
3 miesiące temu
Alex jest homoseksualistą. Czemu nie napisano tego w artykule?
Matsuro
3 miesiące temu
wy serio uważacie, że LGBT tylko gwałci, molestuje dzieci i 'jest zboczone'? to że ktoś jest gwałcicielem nie zależy od jego płci czy orientacji tylko od tego, że coś jest z nim nie tak i pozwala sobie na tak potworne krzywdzenie drugiego człowieka dlaczego nie uważacie, że to osoby hetero są chore, skoro więcej jest przypadków, kiedy to one gwałcą, hm? przestańcie oceniać kogoś przez pryzmat koloru skóry, wyznania, orientacji czy płci; to tylko pokazuje wasze zacofanie
bEKyMwYX
Ela
3 miesiące temu
Ludzie czy Wy jesteście nienormalni? Ten człowiek został zgwałcony, a w komentarzach same żarty i hejt na człowieka. Młodość musi się wyszumieć. Ludzie poznają innych, chodzą na imprezy itd. Nic nie usprawiedliwia gwałtu! Ten człowiek jest ofiarą. Nie mówi o tym żeby się pochwalić tylko poświęca się teraz by pomóc innym. Ogarnijcie się!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić