LAK| 

Kadrowicze "dostali zakaz"? Prezes PZPN odniósł się do tego zarzutu

10

Nadal wrze wokół reprezentacji Polski i Czesława Michniewicza. Ostatnio Krzysztof Stanowski w programie "Stan Futbolu" zaznaczył, że piłkarze dostali zakaz, by publicznie dziękować byłemu już selekcjonerowi za współpracę. Do tego odniósł się Cezary Kulesza.

Kadrowicze "dostali zakaz"? Prezes PZPN odniósł się do tego zarzutu
Czeslaw Michniewicz, Cezary Kulesza (GETTY, SOPA Images)

Reprezentacja Polski grała bardzo zachowawczo podczas mundialu w Katarze. Co prawda zdołała zakwalifikować się do 1/8 finału turnieju, a mimo to PZPN nie przedłużył umowy z Czesławem Michniewiczem. Piłkarze publicznie nie podziękowali trenerowi za współpracę, niektórzy tylko polubili jego post, w którym podsumował 2022 rok.

W środowisku nadal trwa dyskusja na temat pracy, jaką wykonał 52-letni selekcjoner podczas ostatnich miesięcy. Ostatnio nowe wieści przekazał Krzysztof Stanowski podczas programu "Stan Futbolu". Mówił o "zakazie".

Wielu piłkarzy zadzwoniło do Michniewicza prywatnie i podziękowało mu za współpracę. Rzeczywiście publicznie tego nie było i moim zdaniem to nie jest przypadek. To znaczy, że został po prostu wydany zakaz - przyznał Stanowski.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Bajkowe zaręczyny. Piękna WAGs z Premier League powiedziała "tak"

Dziennikarz nie powiedział wprost, kto podjął taką decyzję. Stwierdził jedynie, że "można to sobie wyobrazić"

Jest odpowiedź Kuleszy

Na słowa Stanowskiego odpowiedział Cezary Kulesza, prezes PZPN. Zabrał głos po Gali Mistrzów Sportu. W rozmowie z "TVP Sport" powiedział, że nikt takiego zakazu nie wydał.

Pan Stanowski nie określił się, kto ten zakaz wprowadził. Czegoś takiego nie ma, nie było i nie będzie. To sprawa ludzka. Jeżeli ktoś bardzo cenił Michniewicza i uważał, że powinien zadzwonić i podziękować, to pewnie to zrobił. Kto nie chciał, tego nie zrobił. Polski Związek Piłki Nożnej nigdy nie wprowadzał żadnych zakazów. Coś zostało rzucone, ale nawet nie wiadomo, czego to dotyczy - skomentował.

Władze federacji już szukają nowego selekcjonera, którego nazwisko ma zostać ogłoszone w połowie stycznia.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić