aktualizacja 

Kolega Lewandowskiego ofiarą rasizmu. Ale skandal!

19

W mediach społecznościowych Alphonso Daviesa pojawiły się rasistowskie słowa pod jego adresem. Bardzo szybko w obronie kolegi stanęli piłkarze Bayernu Monachium i kibice.

Kolega Lewandowskiego ofiarą rasizmu. Ale skandal!
Od lewej Robert Lewandowski i Alphonso Davies (Getty Images)

Alphonso Davies jest jednym z najlepszych lewych obrońców na świecie. Ma dopiero 20 lat i ciągle przed nim wielka kariera. Na co dzień Kanadyjczyk jest w związku z Jordyn Huitemą, piłkarką Paris-Saint Germain.

W ostatnich dniach, pod wspólnym zdjęcie pary z wakacji w Hiszpanii, pojawiły się rasistowskie słowa pod adresem Alphonso Daviesa. Piłkarza Bayernu Monachium nazwano "małpą" i "zwierzęciem". Pojawiły się także wpisy z wulgaryzmami.

Trwa ładowanie wpisu:instagram

Szybko na rasistowskie komentarze zareagowali koledzy Daviesa z Bayernu Monachium. Mocny wpis na Twitterze zamieścił m. in. Jerome Boateng.

"Jestem zszokowany czytając takie komentarze pod wspólnym zdjęciem Alphonso i Jordyn. Mam dla Ciebie jedną radę, nigdy nie słuchaj tych ludzi pełnych nienawiści i pozostających anonimowymi w mediach społecznościowych. Miłość jest silniejsza niż nienawiść" - napisał Boateng.

Sam Alphonso Davies angażuje się w walkę z rasizmem. Wspiera między innymi ruch Black Lives Matter.

"To bardzo boli, gdy widzi się policjantów zabijających czarnych mężczyzn. Chciałbym podkreślić, że czarny kolor skóry nie jest przestępstwem" - mówił w tym roku Davies w wywiadzie dla Sky Sports.

Alphonso i Jordyn po rasistowskich komentarzach otrzymali wsparcie od wielu, prawdziwych fanów. "Ignorujcie takie wpisy", " Nie przejmujcie się nimi" - pisali w komentarzach.

Piłkarzem Bayernu Monachium jest Robert Lewandowski. Na co dzień polski napastnik jest zatem boiskowym kolegą Alphonso Daviesa.

Zobacz także: #dziejesiewsporcie: Artur Szpilka zaszalał podczas morsowania. "Wariat", "To się nie dzieje!"
Autor:
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić