Karol Wasiek| 

Kolejny przypadek koronawirusa w Legii Warszawa. Co z meczem Ligi Mistrzów?

2

Jeden z piłkarzy Legii Warszawa otrzymał pozytywny wynik na obecność SARS-CoV-2. Został odizolowany od reszty zespołu. Przedstawiciele mistrza Polski zapewniają, że mecz Ligi Mistrzów jest niezagrożony.

Kolejny przypadek koronawirusa w Legii Warszawa. Co z meczem Ligi Mistrzów?
Ksišżenice, 17.08.2020. Zawodnik Legii Warszawa Maciej Rosołek (C) podczas treningu drużyny w Legia Training Center w Ksišżenicach pod Warszawš, 17 bm. Legia przygotowuje się do meczu, którym we wtorek, 18 sierpnia br. rozpocznie walkę o piłkarskš Ligę Mistrzów z drużynš mistrza Irlandii Północnej - Linfield FC. (js) Leszek Szymański. (PAP, PAP/Leszek Szymański, Leszek Szymañski)

Na kilka dni przed rozpoczęciem eliminacji do Ligi Mistrzów piłkarze Legii Warszawa musieli przejść kolejne testy na obecność koronawirusa. Okazuje się, że jeden z nich otrzymał pozytywny wynik. Przedstawiciele mistrza Polski wystosowali do mediów specjalny komunikat.

U jednego z zawodników test dał wynik pozytywny. Klub niezwłocznie wdrożył wszystkie niezbędne procedury i poinformował o tym przypadku stosowne organy sanitarne, które prowadzą odpowiednie działania - czytamy w oświadczeniu.

Choć klub nie podał nazwiska piłkarza, to "Super Express" donosi, że chodzi najprawdopodobniej o Chorwata Josipa Juranovicia, który niedawno przyjechał do Warszawy. Legia kupiła go z Hajduka Split.


Zawodnik z pozytywnym testem od razu po wynikach został odizolowany od reszty zespołu i udał się na kwarantannę. Pozostała część normalnie przygotowuje się do spotkania. Wieczorem odbył się trening w Legia Training Center.

Przedstawiciele mistrza Polski zapewniają, że wtorkowy mecz z Linfield FC ma status niezagrożonego. Decydujący głos w tej sprawie ma sanepid, ale wszystko wskazuje na to, że wyda zgodę na rozegranie spotkania.

Starcie Legii z Linfield zostało zaplanowane na wtorek, 18 sierpnia. Mecz odbędzie się w Warszawie i zadecyduje o awansie do kolejnej rundy. Początek spotkania o godz. 19:00.

Zobacz także: #dziejesiewsporcie: błysk geniuszu Neymara przed Ligą Mistrzów. Kapitalny gol na treningu!
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić