aktualizacja 

Ks. Woźnicki ostro o trenerze skoczków. "To jest obrzydliwe"

69

W mediach społecznościowych pojawiło się kolejne skandaliczne wideo z ks. Michałem Woźnickim w roli głównej. Tym razem kapłan podczas wygłaszania jednego z kazań ostro wypowiedział się na temat trenera polskich skoczków narciarskich.

Ks. Woźnicki ostro o trenerze skoczków. "To jest obrzydliwe"
Ks. Woźnicki ostro wypowiedział się o trenerze (PAP, Twitter)

25 lutego wielu Polaków śledziło konkurs mistrzostw świata w skokach narciarskich w Planicy. Polscy skoczkowie zaprezentowali się znakomicie. W najlepszej dwudziestce znalazło się aż pięciu z nich. Co najważniejsze Piotr Żyła po średnim występie w pierwszej serii, skoczył aż 105 metrów w drugiej. Odległość ta pozwoliła mu na obronę tytułu mistrza świata.

Niestety z sukcesu Polaka nie cieszyli się wszyscy. Do mediów społecznościowych trafiło kolejne wideo z transmisji mszy św. prowadzonej przez ks. Michała Woźnickiego. Kapłan podczas kazania nawiązał również do wydarzeń z Planicy. Niestety zamiast gratulacji dla Piotra Żyły, z jego ust padły bardzo gorzkie słowa.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Trzęsienie ziemi w Turcji. "Największa tragedia ostatnich lat"

Ks. Woźnicki ostro wypowiedział się na temat trenera polskich skoczków. Duchowny stwierdził, że podczas celebracji tytułu mistrza świata w oczy rzucały się tatuaże na rękach Thomasa Thurnbichlera. Kapłan był oburzony. Jego zdaniem nie można było nawet na to patrzeć. Dodał również po angielsku, że to obrzydliwe i odrażające.

Polscy skoczkowie - wczoraj mistrzostwo świata Polak zdobywa. Wczoraj, czy przedwczoraj, nie wiem, kiedy tam. A ten, który się z nim cieszy trener, tu tatuaż, tu tatuaż. Patrzeć na to nie możesz. Tfu. It is awful. It is disgusting. To jest obrzydliwe. To jest po prostu wstrętne. I to facet jest? - mówił kapłan.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Ksiądz skandalista

Ksiądz Michał Woźnicki zasłynął krytykowaniem zakonników, kościelnych hierarchów i papieża. W trakcie obostrzeń pandemicznych, pomimo zakazów, organizował msze święte, na których niejednokrotnie interweniowała policja. Za liczne wybryki kapłana wyrzucono z zakonu oraz suspendowano. We wrześniu 2022 roku odbyła się też jego eksmisja, Jednak mimo to, Woźnicki nadal pozostaje aktywny jako kapłan.

Na początku lutego poznański sąd skazał ks. Michała Woźnickiego na prace społeczne za znieważenie Żydów z powodu ich przynależności narodowej oraz nawoływanie do nienawiści na tle różnic narodowościowych. To pierwszy taki wyrok w Polsce.

Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić