VDB| 

Maciej Kot stanął na podium po długiej przerwie. Nawiązał do pięknej rocznicy

7

Maciej Kot walczy o powrót do wysokiej dyspozycji i wiele wskazuje, że jest coraz lepiej. W niedzielnych zawodach Pucharu Kontynentalnego w niemieckim Brotterode stanął na podium, co później świętował w mediach społecznościowych. Wspominał również o pięknej rocznicy.

Maciej Kot stanął na podium po długiej przerwie. Nawiązał do pięknej rocznicy
Maciej Kot (Instagram.com)

W ostatnich latach kariera Macieja Kota wyraźnie przystopowała. Przez moment był jednym z najlepszych polskich skoczków i stanowił o sile polskiej kadry. Potem natomiast nagle stracił formę i rzadko potrafił zakwalifikować się do drugiej serii zawodó Pucharu Świata.

Wiele jednak wskazuje, że Maciej Kot powoli wraca do dobrej dyspozycji. Jego coraz lepszą formę potwierdził niedzielny konkurs Pucharu Kontynentalnego w niemieckim Brotterode. Polak dzięki dwóm równym skokom zajął trzecie miejsce (wygrał jego kolega z reprezentacji Tomasz Pilch). Chwilę po odebraniu nagrody za znalezienie się na podium zamieścił wpis, w którym nie ukrywał radości z sukcesu.

Trwa ładowanie wpisu:instagram
Dziewczyny lubią brą" - opisał zdjęcie na Instagramie Maciej Kot.

Co ciekawe, opis Macieja Kota ma podwójne dno. Nawiązuje on bezpośrednio do jego największego sukcesu w zawodowej karierze, czyli brązowego medalu igrzysk olimpijskich w Pyeongchang w 2018. To właśnie niemalże równo trzy lata temu stanął na podium w konkursie drużynowym najważniejszej imprezy czterolecia. Wówczas zamieścił wpis z identycznym opisem.

Trwa ładowanie wpisu:instagram

Czy symboliczne nawiązanie do największego sukcesu w karierze oznacza powrót Macieja Kota do najlepszej dyspozycji? Przekonamy się najpewniej w najbliższych tygodniach. Jednakże niewiele wskazuje na to, aby jeszcze przed końcem sezonu dostał szansę na pokazanie się w Pucharze Świata, jednakże dobra końcówka Pucharu Kontynentalnego z pewnością będzie dobrym kapitałem na przyszłość.

Zobacz także: Szpilka przygotowuje się do walki. "Walczę z Różańskim a nie Różalskim"
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić