Mało kto zauważył, że ma krótszy palec. Wyjaśnia, jak do tego doszło

2

W środę (28.02) gościem Krzysztofa Stanowskiego w Kanale Zero był selekcjoner reprezentacji Polski Michał Probierz. W trakcie rozmowy poruszono wiele wątków, a trener kadry szczerze odpowiedział na pytanie widza o swoim wypadku z młodości, w wyniku którego stracił część środkowego palca.

Mało kto zauważył, że ma krótszy palec. Wyjaśnia, jak do tego doszło
Na zdjęciu Michał Probierz (Licencjodawca, Youtube Kanał Zero)

Już za niespełna miesiąc reprezentacja Polski przystąpi do baraży o Euro 2024. Biało-Czerwoni 21 marca zagrają na Stadionie Narodowym z Estonią, a pięć dni później zmierzą się w meczu wyjazdowym z Walią lub Finlandią.

Emocje wokół decydujących meczów kadry narastają, a duża uwaga skupia się na osobie trenera Michała Probierza. 51-letni selekcjoner był gościem Kanału Zero, a w trakcie dwugodzinnej rozmowy z Krzysztofem Stanowskim poruszono wiele wątków sportowych i związanych z innymi aktywnościami trenera. Swoje trzy grosze dorzucili też dzwoniący do studia widzowie, a jeden z nich zapytał Probierza o jego środkowy palec u prawej ręki.

Jest on bowiem wyraźnie krótszy niż ten w drugiej dłoni. Probierz w młodości uległ wypadkowi na sankach, w efekcie czego stracił część palca. Selekcjoner zareagował na pytanie z dużym dystansem i szczerze opowiedział całą historię.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "Awaria transmisji". Ludzie przecierali oczy ze zdumienia
 Kiedyś byłem na sankach w Lądku-Zdroju i wpadłem na pomysł, żeby obwiązać sobie sznurek palcem. Wpadłem do rzeki i straciłem palca. Ale później i tak się pocieszałem, bo w szpitalu, do którego trafiłem, komuś przyszywali rękę - relacjonował.

Selekcjoner dodał, że wypadku doznał, mając 13 lat. Na pytanie Stanowskiego o to, jak ten fakt wpłynął na jego relacje z rówieśnikami i życie szkolne, Probierz zaznaczył, że jedyną niedogodnością było to, że musiał pisać lewą ręką i zanim się tego nauczył, opuścił się w nauce. Obecnie potrafi pisać obiema rękami. Probierz humorystycznie opowiedział też, w jakich sytuacjach przeszkadza mu ucięty palec.

Tak samo z tenisem stołowym - gram lewą i prawą ręką, zależy z kim gram. Trochę problem jest w tenisie ziemnym. I problem czasem jest też z piwem - jak pokazuje na palcach, że chce zamówić pięć piw, to przynoszą cztery duże i jedno małe - żartował Probierz.
Autor: AHU
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić