DKP|

Niecodzienna akcja na boisku treningowym AS Roma. Interweniowało wojsko

0

Niespodziewanie piłkarze rzymskiego klubu musieli przerwać swoje treningi. Takiego znaleziska nikt się nie spodziewał, a o pomoc musiano poprosić włoską armię.

Edin Dzeko (Instagram)

Piłkarze AS Roma przygotowywali się do wyjazdowego meczu z SSC Napoli. Tradycyjnie ich treningi odbywały się w Trigorii, czyli centrum sportowym klubu.

Zajęcia zostały przerwane przez niespodziewane odkrycie. Okazało się, że na terenie kompleksu odnaleziono kilka niewybuchów, pozostałych prawdopodobnie po II wojnie światowej.

Na miejsce przyjechał oddział włoskiej armii. Bezpiecznie i skutecznie usunął z terenów ośrodka znaleziska sprzed kilkudziesięciu lat. Na szczęście nikomu nic się nie stało ani nikt nie został ranny.

Cóż, to nie zdarza się codziennie - napisano w klubowych social mediach, dołączając fotkę z akcji.

Napoli będzie mieć atut własnego boiska, a ostatnio wygrała w Lidze Europy. Roma jest w tym sezonie niepokonana. Jej bilans w ostatnich siedmiu kolejkach to pięć zwycięstw oraz dwa remisy. Początek starcia w niedzielę o godz. 20:45.