Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
JAR
|

Niemiecki trener został skazany. Sfałszował paszport covidowy

9
Podziel się:

Markus Anfang, znany niemiecki szkoleniowiec, otrzymał roczny zakaz trenowania piłki nożnej za używanie sfałszowanego paszportu covidowego.

Niemiecki trener został skazany. Sfałszował paszport covidowy
Niemiecki trener został skazany. Sfałszował paszport covidowy (GETTY, Alexander Hassenstein)

Markus Anfang to 47-letni szkoleniowiec, który ma uznaną markę w Niemczech. Ostatnio miał pomóc Werderowi Brema w awansie do Bundesligi. To już jednak nieaktualne, gdyż szkoleniowiec zrezygnował ze stanowiska po aferze, jaka wybuchła wokół jego osoby.

Przeciwko Anfangowi toczyło się postępowanie dotyczące sfałszowania certyfikatu szczepień COVID-19. Choć trener był w posiadaniu dokumentu potwierdzające przyjęcie ochronnego preparatu, to ostatecznie do szczepienia nie doszło.

47-latkiem zajęła się prokuratura. Początkowo Anfang nie przyznawał się do winy i przekonywał, że nie ma sobie nic do zarzucenia. Gdy jednak śledztwo nabrało tempa, to trener przyznał się do złamania prawa.

Rok bez piłki

Już wiadomo, że Markus Anfang, otrzymał roczny zakaz trenowania piłki nożnej za używanie sfałszowanego świadectwa szczepienia COVID-19. 

Sąd Sportowy Niemieckiego Związku Piłki Nożnej wydał orzeczenie, które liczy się od 20 listopada 2021 r. Oprócz tego szkoleniowiec musi zapłacić grzywnę w wysokości 20 000 euro. 

Markus Anfang i Florian Junge swoimi działaniami znacząco naruszyli funkcję wzorca jako trenerzy - stwierdził przewodniczący sądu sportowego DFB, Hans E Lorenz.
Zobacz także: Uwaga! Nadchodzi "Marie". IMGW wydało ostrzeżenia
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(9)
cheater
5 miesięcy temu
Ups... Ostatnio zamówiłem kartę FIFA i zaznaczyłem synowi wszystkie skile po 99. Ciekawe kiedy wpadną antyterroryści? Czy szukać już adwokata?
Jwje
5 miesięcy temu
Przecież to normalne że sobie kupują już nie wspomnę o lekarzach pielęgniarkach czy aktorach to jest normą stać to niech kupują
lemingi
5 miesięcy temu
pobudka ......ciekawe na podstawie jakich przepisow go skazali skoro ten paszport polsatu jest nielegalny tak samo jak zakazy i nakazy dla COW ID iotow sa nielegalne ale bydlo nie zna swoich praw i mozna z nim robic co sie chcce
Pytanie
5 miesięcy temu
Ilu jeszcze Polaków musi umrzeć żeby zmądrzeli i się zaszczepili!
Bruce Lee
5 miesięcy temu
W Polsce tak naprawdę to wyszczepionych jest 30%, reszta ma poszporty covidowe kupione 😁szczepanów zmanipulowanych przez media jest mała grupa, dlatego jest taka nagonka na szpryce, plandemia spaliła na panewce nikt się nie spodziewał ze Polacy to tak podejrzliwy Naród.
Burmistrz
5 miesięcy temu
On jest jednym z niewielu których złapano na oszustwie.A ilu jest takich, którym się udało? Politycy, lekarze,biznesmeni.Myslicie że każdy z nich wziął? Lekarz pójdzie do kolegi lekarza cyk-myk i ma papier.
Hmmm
5 miesięcy temu
Tacy ludzie jak Dziokowic i ten trener pokazują że wielu tego nie chce brać.O tym trzeba mówić
Uważajcie
5 miesięcy temu
Tak, słyszałem o tym polskie gwiazdy też zaszczepili się inaczej a w mediach zachęcali.
Plotki?
5 miesięcy temu
Wróble ćwierkają iż wielu polskich celebrytów,którzy reklamowali keczup,sami mięli załatwione na lewo.Szczyt hipokryzji i dziadostwa.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić