Nieprawdopodobne pudło! Jak on tego nie trafił?!

1

Ta sytuacja jeszcze długo będzie śniła mu się po nocach. W meczu brazylijskich rozgrywek Campeonato Paraibano pomiędzy CSP a Campinense w nieprawdopodobny sposób szanse na zdobycie zwycięskiego gola zmarnował Willian Anicete. Ostatecznie spotkanie zakończyło się remisem. Aż trudno uwierzyć w to, co wydarzyło się na boisku.

Fatalne pudło w lidze brazylijskiej (Twitter, ge.globo.com)

W spotkaniu 8. kolejki rozgrywek stanowych Campeonato Paraibano drużyna CSP podejmowała Campinense. Faworytami tego meczu byli wyżej notowani goście. Niespodziewanie to zawodnicy CSP wyszli na prowadzenie.

W 51. minucie bramkę na 1:0 strzelił Alex Oliveira. Dla 23-latka było to już trzecie trafienie w tym sezonie. Niedługo później do wyrównania doprowadził Daniel Passira, a w 83. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał Escuro z Campinense.

W doliczonym czasie gry goście mieli kapitalną szansę na wydarcie zwycięstwa z rąk rywali. Wykonywali rzut rożny, a po dośrodkowaniu piłka spadła pod nogi Williana Anicete. Najlepszy strzelec rozgrywek znajdował się w odległości kilkudziesięciu centymetrów od bramki.

Ponadto bramkarz po interwencji leżał na murawie. Anicete nie pozostało nic innego, jak tylko dołożyć nogę i dać swojej ekipie cenne trzy punkty.

Zamiast tego Anicete koszmarnie spudłował. Piłka po jego strzale trafiła w słupek. Dobitka jego klubowego kolegi również nie przyniosła skutku.

W ten sposób Campinense straciło szanse na to, aby już teraz wskoczyć na drugie miejsce w tabeli. Obecnie drużyna ma w swoim dorobku dziewięć punktów i jest trzecia - za Sao Paulo Crystal (12 pkt) i Treze (11 pkt). CSP natomiast utrzymało siódmą lokatę w stawce dziesięciu zespołów.

Okazję do rehabilitacji Willian Anicete będzie miał 9 lutego. Tego dnia Campinense zmierzy się z szóstym w lidze Nacional de Patos.