Obsceniczny gest gwiazdy Interu. Wulgarna reakcja na prowokację

1

Duże napięcie towarzyszyło prestiżowemu meczowi Juventusu z Interem Mediolan. Edin Dzeko zareagował w wulgarny sposób na prowokacje z trybun stadionu z Turynie.

Radość Edina Dzeko po strzeleniu gola (YouTube, 360edition)

Rywalizacja Juventusu z Interem jest nazywana tradycyjnie "derbami Italii". Od czasu powstania ligi włoskiej, została ona przerwana tylko na rok. Stało się tak z powodu karnego zdegradowania Juventusu z Serie A za udział w aferze calciopoli. Ponadto kluby z Turynu i Mediolanu to dwa w trzech najbardziej utytułowanych we Włoszech.

Tym razem Bianconeri zwyciężyli 2:0. Drużyna Wojciecha Szczęsnego i Arkadiusza Milika prezentowała się słabo w pierwszej połowie, ale po przerwie zdecydowanie przyspieszyła. Przy obu golach asystował Filip Kostić, a z jego podań skorzystali Adrien Rabiot oraz Fabio Miretti. Drużyna z Turynu poprawiła sobie samopoczucie po niepowodzeniach w Lidze Mistrzów.

Humory nie dopisywały piłkarzom Interu, ponieważ na stadionie Juventusu zakończyła się ich passa czterech wygranych w Serie A z rzędu. Po meczu głośno zrobiło się o wulgarnym zachowaniu Edina Dzeko. Doświadczony napastnik odpowiedział na prowokacje z trybun obscenicznym złapaniem się za krocze.

Piłkarz przesadził? Wulgarna odpowiedź na obelgi z trybun

Przed meczem Dusan Vlahović został nagrodzony za wygraną w plebiscycie na najlepszego piłkarza miesiąca w Juventusie. Kontuzjowany napastnik nie mógł zagrać, ale pokazał się na moment kibicom. W tym czasie fani Interu, będący w sektorze gości, wykrzykiwali obelgi.

W odwecie kibice Juventusu zaczęli obrażać Edina Dzeko w podobny sposób. Obsceniczny gest zawodnika był odpowiedzią właśnie na wyzwiska z trybun. Bośniak nie wytrzymał napięcia i dał się sprowokować.

Zachowanie Edina Dzeko zostało nagrane i opublikowane w mediach społecznościowych. Teraz jest głośno komentowane we Włoszech. Niewykluczone, że spotka go za to kara.