Pałki poszły w ruch. Bijatyka z policją przed finałem LM w Paryżu

Atmosfera przed finałem Ligi Mistrzów była gorąca. W serwisie X na profilu "GoalAlert HQ" opublikowano nagranie z Paryża, na którym widać grupę kibiców wdających się w bójkę na ulicy. Na filmie młodzi mężczyźni szarpią się i przepychają, a sytuacja szybko wymyka się spod kontroli.

W sieci pojawiło się nagranie z bójki kibicówW sieci pojawiło się nagranie z bójki kibiców
Źródło zdjęć: © X
Danuta Pałęga

Do akcji wkroczyła policja. Funkcjonariusze próbowali rozdzielić uczestników zajścia, używając pałek. Nagranie szybko zaczęło krążyć w mediach społecznościowych, wywołując liczne komentarze internautów.

Emocje kibiców nie są przypadkowe. W sobotę 30 maja odbył się finał Ligi Mistrzów sezonu 2025/2026. O najcenniejsze klubowe trofeum w Europie walczyli Paris Saint-Germain oraz Arsenal FC. Po serii rzutów karnych zwyciężyła drużyna z Francji.

Spotkanie zostało rozegrane na Puskás Arenie w Budapeszcie, która może pomieścić ponad 67 tysięcy widzów. Dla stolicy Węgier to historyczne wydarzenie, ponieważ po raz pierwszy gościła finał najbardziej prestiżowych rozgrywek klubowych na kontynencie.

PSG i Arsenal przeszły trudną drogę

Obie drużyny musiały pokonać wymagających rywali, by znaleźć się w decydującym starciu. Arsenal wywalczył awans do finału po zwycięstwie nad Atletico Madryt, natomiast PSG okazało się lepsze od Bayernu Monachium. Dla obu klubów sobotni wieczór był szansą na zapisanie się w historii europejskiego futbolu.

UEFA zmienia wieloletnią tradycję

Tegoroczny finał przyniósł również ważną zmianę organizacyjną. UEFA zdecydowała, że spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:00 czasu środkowoeuropejskiego, a nie – jak przez wiele lat – o 21:00.

Według władz federacji wcześniejsza pora ma ułatwić kibicom uczestnictwo w wydarzeniu oraz bezpieczny powrót do domów po zakończeniu meczu. Organizatorzy uważają także, że dzięki temu finał może być bardziej dostępny dla rodzin i młodszych fanów piłki nożnej.

Wybrane dla Ciebie