Pęknie magiczna bariera? "Pozwólcie nam latać"

1

Przed rozpoczęciem sezonu 2023/24 w skokach narciarskich Stefan Kraft udzielił wywiadu Eurosportowi, w którym zaapelował do międzynarodowych władz. Jeśli te mu się przychylą, możemy być świadkami historycznych wydarzeń.

Pęknie magiczna bariera? "Pozwólcie nam latać"
Na zdjęciu: Stefan Kraft (Photo by Jurij Kodrun/Getty Images) (GETTY, Jurij Kodrun)

Za niespełna dwa tygodnie, w Ruce, rozpocznie się Puchar Świata 2023/24 w skokach narciarskich. Możemy się spodziewać, że po raz kolejny jedną z wyróżniających się postaci tego cyklu będzie niezwykle utalentowany i utytułowany skoczek, Stefan Kraft. Austriak udzielił niedawno wywiadu Eurosportowi, w którym przyznał, że z optymizmem czeka na start Pucharu Świata.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Neymar już tak nie wygląda. Zaskoczył nową fryzurą
Czuję się bardzo dobrze, za mną znakomite lato, okraszone długimi wakacjami. Sportowo za mną dobre przygotowania, kilka naprawdę fajnych treningów na skoczni i czuję, że mój poziom rośnie. Latem oddawałem dwa, trzy dobre skoki na pięć treningowych, dziś to już cztery na pięć. Czuję, że moja dyspozycja się stabilizuje i mam nadzieję, że w pełnym zdrowiu rozpocznę sezon - powiedział.

W rozmowie pojawił się jeszcze jeden interesujący wątek - lotów na skoczniach mamucich. Aktualnie to właśnie on może poszczycić się najdłuższym skokiem w historii - w marcu 2017 roku, w Vikersund, pofrunął aż 253,5 metra. Od sześciu lat nikomu nie udało się tego poprawić.

A Kraft nie miałby nic przeciwko temu, aby tak się stało. Do tego niezbędna byłaby jednak najpewniej modernizacja skoczni w Vikersund lub w Planicy.

W dzisiejszych realiach nawet skok powyżej 245 metrów jest wydarzeniem. Wydaje mi się, że nieco łatwiej jest to osiągnąć w Planicy. Ale z mojej perspektywy dobrze byłoby, gdyby pozwolono nam fruwać jeszcze dziesięć czy dwadzieścia metrów dalej.
Autor: PSW
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić