Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
LAK
|

Polska w grudniu zorganizuje wielką imprezę. Przełom dla dyscypliny

2
Podziel się:

Lublin już wkrótce stanie się stolicą światowego karate. W hali Globus odbędą się Mistrzostwa Świata w Karate Tradycyjnym. Impreza potrwa od 8 do 11 grudnia. Zmagania w Lublinie stają się być przełomowe dla całej dyscypliny.

Polska w grudniu zorganizuje wielką imprezę. Przełom dla dyscypliny
Polska już niedługo zorganizuje wielką imprezę (Licencjodawca)

Polski Związek Karate Tradycyjnego staje przed dużym wyzwaniem. Impreza w Polsce jest kolejnym etapem w staraniach światowego karate w zjednoczeniu dyscypliny.

To przełom dla dyscypliny

Mistrzostwa Świata, które odbędą się w Lublinie, po raz pierwszy w historii będą organizowane przez pięć światowych organizacji zajmujących się karate tradycyjnym, skupionych w World Traditional Karate-do Union. To wszystko ma doprowadzić do uzyskania statusu sportu olimpijskiego. Do hali Globus przyjedzie ponad 1500 zawodniczek i zawodników z całego świata, reprezentujących 56 krajów.

- W Lublinie odbędą się pierwsze mistrzostwa świata zjednoczonego karate. Polska jest jednym z najsilniejszych krajów w karate. Prezes PZKT oraz marszałek województwa rozumieją nasze zamierzenia, co jest bardzo dobre dla przyszłości karate - mówi Ilija Jorga, prezydent Światowej Federacji Karate Tradycyjnego.

Sama rywalizacja najlepszych karateków na świecie nie będzie jedynym punktem imprezy w Polsce. Dodatkowo imprezą towarzyszącą będzie Puchar Świata Dzieci w Karate Tradycyjnym oraz międzynarodowe szkolenia sędziów i kongresy.

- Karate to nie tylko sport. Z początku traktowano je jako formę samoobrony, później jako sposób na wychowanie i edukację, natomiast ostatnie lata to przede wszystkim aspekt sportowy. Oczywiście nie tylko - zwłaszcza rodzice dostrzegają inne aspekty, które towarzyszą uprawianiu karate tradycyjnego. To przekłada się na konkretne statystyki – od lat jesteśmy jednym z najpopularniejszych sportów w Polsce - mówi Andrzej Maciejewski, prezes PZKT.
Zobacz także: Bajkowe zaręczyny. Piękna WAGs z Premier League powiedziała "tak"
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(2)
Chleb
2 miesiące temu
Dobrze że już jest zimno. Klimatyzacja nie będzie potrzeba bo i tak w tej hali nie działa a byłaby kolejna kompromitacja.
Hehehe
2 miesiące temu
Ja jestem King Bruce Lee karate mistrz. Na bramce stoję, nikogo się nie boję..... Hehehe. Jesteśmy naprawdę wielcy
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić