Prawie 20 tys. osób chce przyjąć jego imię i nazwisko. Fala zgłoszeń

8

Do 24 grudnia Generalna Dyrekcja ds. Ludności i Obywatelstwa w Turcji umożliwia internetowe złożenie wniosku o zmianę imienia i nazwiska. Tę szansę wykorzystać chce blisko 20 tysięcy osób. Wszystko po to, by nazywać się tak samo jak... legendarny trener piłkarski.

Prawie 20 tys. osób chce przyjąć jego imię i nazwisko. Fala zgłoszeń
Fatih Terim (Getty Images, Mondadori Portfolio)

Generalna Dyrekcja ds. Ludności i Obywatelstwa w Turcji opublikowała ważną informację. W oficjalnym komunikacie przekazano, że ci, którzy chcieliby zmienić swoje imię i nazwisko przez internet, mają czas na złożenie wniosku do 24 grudnia. Przy okazji znów zrobiło się bardzo głośno o legendzie Galatasaray - Fatihu Terimie.

Okazuje się, że aż 19 756 osób złożyło wniosek o zmianę imienia i nazwiska, zaznaczając jednocześnie, że chce nazywać się tak samo, jak znany szkoleniowiec piłkarski.

Trudno jednak stwierdzić, czy te wnioski zostaną rozpatrzone pozytywnie. Generalna Dyrekcja ds. Ludności i Obywatelstwa zaznacza, że prośby o zmianę danych nie mogą być sprzeczne z ogólnymi zasadami moralnymi. Ponadto nie mogą być uznawane za śmieszne oraz nie mogą zawierać błędów ortograficznych.

Tłum chętnych, by zmienić nazwisko. Kim jest Fatih Terim?

W 1993 roku Fatih Terim został selekcjonerem reprezentacji Turcji. Po trzech latach awansował z nią na mistrzostwa Europy. Zostało to odebrane jako ogromny sukces.

Później Terim pracował w Galatasaray Stambuł, Fiorentinie, a także Milanie. Z tym pierwszym zespołem notował wiele sukcesów. Cztery razy z rzędu sięgał po mistrzostwo kraju, a ponadto w 2000 roku zdobył Puchar UEFA. W wielkim finale pokonał Arsenal. To osiągnięcie było największym sukcesem w tureckim futbolu klubowym w historii.

Po opuszczeniu Turcji już tak dobrze mu nie szło. We Florencji spędził pół roku, a w Milanie zaledwie pięć miesięcy. Później postanowił wrócić do ojczyzny, gdzie znów współpracował z Galatasaray, a także z reprezentacją Turcji. Oczywiście, w przeszłości sam grał w piłkę nożną. Na boisku występował jako obrońca.

Zobacz także: Nagły zwrot Turcji. "Ankara dopięła swego"
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić